Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

Podwyżka opłat za śmieci także w Jedwabnem

Kolejne samorządy podnoszą opłaty za śmieci. Taką uchwałę podjęli w ubiegłym tygodniu radni gminy Jedwabne, a dziś została opublikowana w Dzienniku Urzędowym Województwa Podlaskiego. Wyższe o ok. 30% stawki opłat w Jedwabnem mają obowiązywać od 1 kwietnia.

Uchwała dotycząca podwyżki opłat za śmieci w Jedwabnem
Uchwała dotycząca podwyżki opłat za śmieci w Jedwabnem

W gminie Jedwabne, podobnie jak w niemal wszystkich gminach w regionie, opłata za śmieci uzależniona jest od liczny mieszkańców zamieszkujących daną nieruchomość, przy czym od gospodarstwa 5-osobowego i większego opłata jest stała. W przypadku prowadzenie segregacji śmieci opłata ta wynosi teraz 13 zł miesięcznie od mieszkańca, a od 1 kwietnia ma to być 17 zł miesięcznie. 
W dużych gospodarstwach (5 osób i więcej) jeśli odpady komunalne są zbierane i odbierane w sposób selektywny opłata wynosi 65 zł, a po podwyżce wyniesie 85 zł miesięcznie. 
Jeśli odpady w gospodarstwie nie są zbierane i odbierane selektywnie opłaty są dwa razy wyższe. 

Gmina Jedwabne to kolejna gmina z regionu, która w ostatnim czasie podnosi stawki tzw. podatku śmieciowego. To przede wszystkim konsekwencje zatwierdzenia przez prezydenta Łomży wyższych o 40% od 1 marca 2019 roku stawek opłat za przyjecie śmieci komunalnych przez miejską spółkę śmieciową ZGO (zobacz: Śmieci w górę o... 40%). To ta spółka administruje wysypiskiem śmieci i zakładem unieszkodliwiania odpadków komunalnych w Czartorii k. Miastkowa, który jest Regionalną Instalacją Przetwarzania Odpadów Komunalnych dla miasta i kilkunastu okolicznych gmin. Stawki opłat już podniosły m.in. samorządy gminy Łomża, Piątnica, Śniadowo czy Wizna. Także mieszkańcy miasta Łomży za śmieci mieliby płacić dużo więcej niż dotychczas. Prezydent przesłał do radnych miejskich propozycje wzrostu opłat od kilkunastu do niemal 50%. (zobacz: Niesprawiedliwe opłaty) 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę