Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 01 czerwca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Zaczyna się szczyt zachorowań na grypę

W zeszłym tygodniu do podlaskich przychodni zgłosiło się prawie 6 tys. chorych. Lekarze alarmują - zaczyna się szczyt zachorowań na grypę i infekcje grypopochodne. Od początku miesiąca do szpitali w całym regionie trafiło ponad 100 osób z powodów powikłań po grypowych. Dwie osoby zmarły w szpitalu klinicznym w Białymstoku.

Kierownik oddziału epidemiologii Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Białymstoku Lucyna Jadaluk mówi, że dane statystyczne pokazują, że z tygodnia na tydzień zachorowań na grypę i choroby grypopochodne jest coraz więcej.
- W styczniu mieliśmy niecałe dwa tysiące zachorowań. W pierwszym tygodniu lutego zanotowaliśmy już 6 tysięcy przypadków - mówi Lucyna Jadaluk.
(...)
Lucyna Jadaluk podkreśla, że i najlepszym sposobem, aby się nie zarazić grypą są szczepienia.
- Tak wynika z badań lekarzy i epidemiologów. Nie ma lepszego sposobu na walkę z grypą i jej pochodnymi. Szczególnie szczepić powinni się seniorzy i małe dzieci - wylicza Lucyna Jadaluk.
(...)
Specjaliści uspokajają - na razie nie ma mowy o epidemii grypy, ale - jak mówią - wzrost liczby chorych jest zauważalny.
W pierwszym tygodniu lutego w całym kraju odnotowano prawie 240 tys zachorowań na grypę. 15 osób zmarło z powodu powikłań.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę