Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 24 września 2023 napisz DONOS@

Obwodnica Zambrowa oświetlona

Główne zdjęcie
Oświetlony węzeł drogowy na obwodnicy Zambrowa

W weekend rozbłysły lampy oświetleniowe na obu węzłach „Wschód” i „Zachód” obwodnicy Zambrowa i Wiśniewa. Instalacja powstała pod koniec ubiegłego roku, przeszło 6 lat od chwili, kiedy całą obwodnica została oddana do użytku.

Obwodnica Zambrowa i Wiśniewa została wybudowana w latach 2009-2012, niestety bez oświetlenia węzłów. Przeprowadzony cztery lata później audyt bezpieczeństwa ruchu drogowego, wykazał, że: „brak oświetlenia wpływa na pogorszenie czytelności węzłów i miejsc podwyższonego ryzyka (rozdzielenia kierunków ruchu) oraz widoczności w różnych warunkach atmosferycznych odcinków węzłowych”.

W 2017 roku, GDDKiA podjęła decyzję o budowie oświetlenia na obu węzłach, a w pierwszej połowie 2018 roku podpisano umowę z wykonawcą na zaprojektowanie i budowę oświetlenia.

Jak przekazuje Rafał Malinowski z białostockiego oddziału GDDKiA za 4,3 mln zł zbudowano słupy i zamontowano na nich 406 sztuk opraw ledowych, z tego na węźle Zambrów Zachód 274, a na węźle Zambrów Wschód – 132. W miniony weekend po raz pierwszy włączono to oświetlenie.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę