Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

Wielki pościg

Ukradł samochód, uciekał kilkadziesiąt kilometrów przed policyjnym pościgiem w trakcie którego padły nawet strzały. Po niemal dwóch tygodniach od zdarzenia policjanci poinformowali o tym i że zatrzymany wówczas 20-latek usłyszał między innymi zarzuty kradzieży, zniszczenia mienia i czynnej napaści na policjantów, a decyzją sądu trafił do tymczasowego aresztu. Oto jak zdarzenie relacjonuje policja:

Ostatniego dnia stycznia po południu dyżurny wysokomazowieckiej komendy policji dostał zgłoszenie o kradzieży volkswagena. Samochód został skradziony z jednej z  firm transportowych razem z dokumentami właściciela i kartami płatniczymi, które były pozostawione w środku. Przestępca został zlokalizowany przez kryminalnych z Wysokiego Mazowieckiego  już po niespełna dwóch godzinach na terenie sąsiedniego powiatu bielskiego. Próbę zatrzymania podjęli policjanci z tamtejszej drogówki. Wtedy złodziej zaczął uciekać nie reagując na polecenia do zatrzymania, zajeżdżając drogę i usiłując zepchnąć policjantów. Uciekający przed mundurowymi przestępca przekraczał dozwolona prędkość, stwarzał również realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Pod Grabówką w powiecie zambrowskim ścigający uciekiniera policjant wykorzystał broń palną i oddał w kierunku samochodu bandyty kilka strzałów. Nie zmusiło to jednak do zatrzymania determinowanego chęcią pozostania na wolności przestępcy. W Mężeninie porzucił swój samochód i próbował dalej uciekać pieszo. Nie miał szans, natychmiast został zatrzymany przez policjantów z zambrowskiej komendy, którzy również brali udział w tym pościgu. 20 letni mieszkaniec Wysokiego Mazowieckiego natychmiast trafił do policyjnego aresztu, był trzeźwy. W pościgu prowadzonym przez teren 3 powiatów brało udział kilkunastu policjantów z 4 komend. Kryminalni odzyskali też skradzioną tego samego dnia w Zambrowie również przez niego i pozostawioną obok jednej z posesji na terenie powiatu wysokomazowieckiego lawetę. 20 latek znany policjantom ze swojej wcześniejszej działalności przestępczej usłyszał zarzuty i najbliższe 3 miesiące decyzją sądu spędzi w areszcie. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę