Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 28 września 2023 napisz DONOS@

Studio eMDeK i The BL Blues Band dla Adama Bidasa

Główne zdjęcie
THE BL BLUES BAND

Zaskoczony i wzruszony był Adam Bidas, sandomierski społecznik z groźnym guzem na wątrobie, dla którego łomżyńscy artyści i Jednostka Strzelecka 1012 Łomża zorganizowali koncert, wystawy broni i sprzętu oraz pokazy współpracy policjantów i ratowników podczas zatrzymania samochodu z niebezpiecznymi przestępcami. W trakcie występu w „starej” auli PWSIiP muzycy połączyli się komórkowo z czekającym na termoablację guza chorym kolegą: dziękował łomżyniakom i gościom za zaangażowanie w ratowanie jego zdrowia... Pilna operacja usunięcia nowotworu kosztuje 30 tys. zł; z NFZ byłaby możliwa za rok. Strzelcy z artystami z Łomży uznali, że nie ma czasu na czekanie.

- Jestem w dużym szoku, że tylu dobrych ludzi wsparło naszą inicjatywę dla Adama – powiedział Adam Perkowski, dowódca JS 1012, po zakończeniu 4-godzinnej imprezy z licznymi występami wokalnymi na scenie i wystawami na stoiskach w hallu, w połączeniu z prezentacjami uzbrojenia i wyposażenia żołnierzy współczesnych i z dawnych epok. - Jednak frekwencja była niższa, niż się spodziewaliśmy. Dlatego puszek z datkami na sfinansowanie operacji nie otwieramy, wystawimy je jeszcze na innych imprezach, w innych miejscach, żeby dopomóc w leczeniu kolegi z Sandomierza.

Na scenie od początku królowała Magda Sinoff, pedagog śpiewu w Miejskim Domu Kultury DŚT, który zapewnił z akustykiem Łukaszem Majewskim nagłośnienie. Jako pierwsza zaśpiewała „Ludzi z duszą” swojej Mistrzyni i przyjaciółki Grażyny Łobaszewskiej. „Zwykli ludzie noszą w sercach wiarę w miłość, czasem smutek... W dzień powszedni, zamiast w święta, otwierają swoją duszę...” - słowa ballady stały się trafnym komentarzem do aktywności społeczników z różnych stron. Później popłynęły przeboje, m.in., „Obiecuję” Roksany Węgiel i z filmu „Vayana”, wykonywane z zapałem przez Kidsy, 7- i 8-letnich wychowanków Studia Wokalnego eMDeK. Starsza grupa formacji pod kierunkiem Magdy Sinoff przedstawiła hity filmowe i z animacji wytwórni Walta Disneya. - Bardzo fajna, ciepła i rodzinna atmosfera – skomentowała spotkanie z publicznością instruktorka. Mocnym i symbolicznym akcentem - w kontekście celu zbiórki na ratowanie zdrowia i życia Adama Bidasa – był słynny utwór Łobaszewskiej, zaśpiewany przez Urszulę Durzyńską: „Czas nas uczy pogody...”. Łomżyńska raperka Sara „5-tka” Konert z Julitą Kaczyńską dynamicznie wykonały swój autorski repertuar hiphopowy, natomiast duet Akustyczny Mak z Makowa Mazowieckiego przywołał znane covery, np. Soundgarden. Gwiazda koncertu „Rock dla Adama” - łomżyński The BL Blues Band – nie dała czadu na całego, gdyż w auli panowała kameralna atmosfera, dlatego Mariusz Brzostowski sięgnął po bardziej poetyckie, filozoficzne i refleksyjne utwory, jak „Milcz”. Poeta z bluesowym zacięciem zadawał pytania, np., „czy sprzedałeś komuś duszę za zbyt krótką chwilę wzruszeń...?”. 

Oprócz wrażeń muzycznych, około 100 do może 150 osób, które odwiedziły w sobotnie popołudnie PWSIiP, oglądało broń i elementy wyposażenia wojskowego, jakie przygotowali miłośnicy historii z: GRH Narew, Kurpiowskiej Grupy Rekonstrukcji Historycznej Las, Grupy Edukacji Historycznej „Reduta Kurpiowska” i Brygady Bagienniaki. Na zewnątrz funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Łomży dali pokaz akcji wespół z Grupą Ratowniczą Nadzieja: zatrzymali samochód z napastnikami w środku, użyli psa służbowego do zatrzymania uciekiniera i obezwładnili fizycznie drugiego napastnik. Oprócz tego, chętni mogli poznać zasady udzielania pierwszej pomocy z Grupą Ratowniczą Nadzieja i obejrzeć wyposażenie i terenowego quada z 13. batalionu lekkiej piechoty w Łomży. Smacznym akcentem koncertowo-militarnego spotkania były ciasta z Łomża Piecze Ciasta.
Społecznicy apelują o wpłacenie datku na stronie: https://zrzutka.pl/at39xa . Zebrali 20 tys. 625 zł.    

Mirosław R. Derewońko
zdjęcia: mł. insp. ZS Adam Perkowski

Foto: THE BL BLUES BAND
Foto: Urszula Durzyńska
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto: Akustyczny Mak
Foto:
Foto: Sara
Foto:
Foto:

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę