Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 10 czerwca 2023 napisz DONOS@

„WiosnaBiedronia” będzie w Łomży?

Główne zdjęcie
Robert Biedroń podczas burzy mózgów w Łomży

W niedzielę podczas konwencji na warszawskim Torwarze były prezydent Słupska Robert Biedroń oficjalnie ogłosił, że jego partia polityczna nazywa się „Wiosna”. Wśród propozycji znalazły się: 500+ na każde dziecko, emerytura obywatelska w wysokości 1600 złotych, dostęp do lekarza specjalisty w ciągu jednego miesiąca, ale także silnie zaakcentowany antyklerykalizm: wycofanie religii ze szkół, opodatkowanie księży czy aborcja na życzenia do 12. tygodnia ciąży. Partia Biedronia ma swojej stronie opublikowała nazwiska 41 koordynatorów. Łomży póki co na liście nie ma, ale łomżyńska reprezentacja była obecna na warszawskim zjeździe „Wiosny”. - Sądzę, że z Łomży na Torwarze mogło być około 50 osób – mówi Dariusz Domasiewicz, radny miejski, który – jak mówi – otrzymał propozycję zostania łomżyńskim koordynatorem „Wiosny”.

Przed rozmową z Domasiewiczem otrzymaliśmy zdjęcie grupy mieszkańców Łomży, którzy w niedzielę byli na Torwarze. 
- To zdjęcie zostało wykonane przed wejściem na salę – mówi Domasiewicz zaznaczając, że nie potrafi sobie przypomnieć, kto je mógł zrobić.  
Poza Domasiewiczem, który jest jedną z osób trzymających bilbord nowej partii z napisem ŁOMŻA jest tam także była miejska radna Ewa Chludzińska, Magdalena Wdziękońska, szefowa miejskich struktur SLD, Sławomir Gromadzki, były radny województwa z doświadczeniem kilku  partii, czy Krzysztof Cieśliński, wiceprezes Łomżyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.  
- Dla mnie była to wycieczka, wyjazd rekreacyjny – mówi Cieśliński. - Chciałem zobaczyć to wydarzenie z bliska. Nie angażuję się politycznie – dodaje.    
Przekonuje, że takich jak on widzów było znacznie więcej. 

„Mamy 41 koordynatorów organizujących nasze struktury w całej Polsce. Jest kilkuset koordynatorów i koordynatorek powiatowych. (...) Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w budowanie naszego ruchu” - napisała na swoim profilu na Twitterze „WiosnaBiedronia”. 
- Propozycja bycia koordynatorem jest, zastanawiam się. Wczoraj poznałem program, z niektórymi punktami się zgadzam, z innymi nie - mówi Dariusz Domasiewicz. 
Zapowiada, że decyzję o udziale w przedsięwzięciu Biedronia podejmie w ciągu tygodnia, może dwóch. 

Zobacz: Biedroń w Łomży: Czuję się jak w Amsterdamie...


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę