Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 11 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Bp Stefanek: jubileusz sakry biskupiej.

Główne zdjęcie
bp łomżyński Stanisław Stefanek, fot. archiwum

Jubileusz 25-lecia przyjęcia sakry biskupiej obchodzi dziś (24 sierpnia) bp łomżyński Stanisław Stefanek. Ćwierć wieku temu przyjął on święcenia w szczecińskiej katedrze, z rąk bp Kazimierza Majdańskiego. Wspominając tamte lata bp Stefanek odnosi się do wydarzeń związanych z rodzącym się wtedy ruchem Solidarność. - Robotnicy chcieli, bym przyjął sakrę wśród protestujących wówczas w stoczni gdańskiej – wspomina bp Stanisław Stefanek. Dzisiaj w intencji biskupa Stanisława Stefanka została odprawiona Msza święta. O godz. 12-00 w łomżyńskiej katedrze zgromadzili się księża, przedstawiciele władz Łomży i lokalnych organizacji. Po Mszy św. bp Stefanek otrzymał życzenia i kwiaty.

Biskup Stanisław Stefanek urodził sie 7 maja 1936 roku w Majdanie Sobieszczańskim. Jako drogę kapłańską, wybrał życie zakonne w Towarzystwie Chrystusowym w Poznaniu. Tam też został wyścięcony na kapłana w czerwcu 1959r. Na początku lipca 1980 r. został mianowany biskupem pomocniczym w Szczecinie. Stanisław Stefanek biskupem łomżyńskim jest od 1996 r.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę