Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 24 września 2023 napisz DONOS@

„Zasnęła w Panu”

Główne zdjęcie
Ś.P. Siostra BENEDYKTA JANINA KRZECZYŃSKA O.S.B.

Opactwo Przenajświętszej Trójcy w Łomży i Kuria Diecezjalna poinformowały o śmierci Siostry Benedykty Janiny Krzeczyńskiej ze Zgromadzenia Mniszek Benedyktynek w Łomży. Siostra Benedykta miała 90 lat, z których 71 przeżyła w klasztorze, a 69 lat w profesji zakonnej. Pełniła posługę katechetki i zakrystianki. Odeszła do Domu Ojca 31 stycznia 2019 r.

Siostra Benedykta Janina Krzeczyńska ze Zgromadzenia Mniszek Benedyktynek urodziła się dnia 4 czerwca 1929 r. w Krakowie. Po ukończeniu  szkoły średniej wstąpiła do klasztoru Sióstr Benedyktynek w Krzeszowicach. W profesji czasowej ze względów zdrowotnych przeszła do łomżyńskiego klasztoru. Śluby zakonne złożyła w 1950 r. W Łomży pełniła posługę katechetki i zakrystianki. W ostatnich latach życia, doświadczona ciężką chorobą, włączała się w życie kościoła swoja modlitwą. 
Uroczystości pogrzebowe zmarłej siostry Benedykty odbędą się w poniedziałek 4 lutego 2019 r., o godz. 11.00 w kościele Sióstr Benedyktynek w Łomży. Modlitwom przewodniczył będzie  ksiądz biskup Tadeusz Bronakowski.  

Siostry Benedyktynki, które proszą  o modlitwę za śp. Siostrę Benedyktę Janinę Krzeczyńską i wzięcie udziału w uroczystościach pogrzebowych,  polecają modlitwie także zmarłą w styczniu jej rówieśniczkę  Siostrę Paulę Rachel Janinę Marię Malczewską OSB. 
Ona urodziła się w Łomży 15 października 1929 roku w rodzinie żydowskiej. Cudownie uratowana podczas II wojny światowej przyjęła wiarę katolicką i w wieku 14 lat została ochrzczona. Dwa lata później wstąpiła do Opactwa  pw.  Przenajświętszej Trójcy w Łomży 22 sierpnia 1945 r. Profesję złożyła 8 września 1949 roku. Szyła Siostrom buty a także była Mistrzynią nowicjatu. Po 30 latach przeszła do klasztoru Benedyktynek na Górze Oliwnej w Jerozolimie. Pełniła tam funkcję furtianki i opiekowała się gośćmi aż do końca swojego życia. Tam zmarła 12 stycznia 2019 roku. 
Siostry Benedyktynki podkreślają, że Siostra Paula odznaczała się heroiczną wiarą. Z Siostrami z łomżyńskiego Opactwa utrzymywała kontakt listowny aż do swojej śmierci.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę