Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 07 czerwca 2023 napisz DONOS@

Nielegalny hazard w Nowogrodzie

Główne zdjęcie
Fot. IAS Białystok

Nielegalne automaty do gier hazardowych znaleźli celnicy i policjanci w Nowogrodzie oraz w Wysokiem Mazowieckiem. W sumie było tam 7 takich automatów. Surowe kary grożą teraz posiadaczom automatów, ale także tym, którzy na nich grali.

Jak przekazuje Maciej Czarnecki rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Białymstoku najpierw funkcjonariusze KAS i policjanci z Łomży skontrolowali jedną z prywatnych posesji w Nowogrodzie. Z ustaleń mundurowych wynikało, że na jej terenie mogą być urządzane nielegalne gry hazardowe. Po wejściu do wytypowanych wcześniej pomieszczeń funkcjonariusze ujawnili działający automat oraz grającego na nim mężczyznę. Kolejne 2 urządzenia mundurowi znaleźli w garażu znajdującym się na kontrolowanej posesji.

Nielegalne automaty do gier hazardowych funkcjonariusze KAS zabezpieczyli również w Wyskokiem Mazowieckiem podczas wspólnych działań z tamtejszymi policjantami. W lokalu na terenie miasta wyposażonym m.in. w monitoring  i system selekcji klientów mundurowi ujawnili 4 działające maszyny oraz gracza prowadzącego grę na jednej z nich.

W obu przypadkach automaty zostały zajęte do spraw karnych skarbowych. Oprócz sankcji karnych osoby urządzające tego typu nielegalne gry oraz posiadające automaty wbrew przepisom ustawy o grach hazardowych muszą liczyć się z karą pieniężną w wysokości 100 tys. złotych od każdego urządzenia.

Z odpowiedzialnością z kodeksu karnego skarbowego oraz karą grzywny muszą liczyć się także gracze, którzy uczestniczyli w grach na nielegalnych automatach.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę