Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 01 czerwca 2023 napisz DONOS@

Wszystko co musisz wiedzieć przed zakupem zlewozmywaka do kuchni.

Zakup zlewozmywaka do kuchni jest bardzo ważnym i trudnym momentem przy budowie czy remoncie kuchni. Na rynku dostępna jest szeroka gama produktów, która spełni nawet największe wymagania. Warto jednak pamiętać, że każde z rozwiązań ma swoje zalety, wady oraz przeznaczenie. Warto pamiętać o tym decydując się na dany zlew. Sprawdź, co należy wiedzieć przy wyborze odpowiedniego zlewu oraz jaki zlewozmywak wybrać.

  • Zlewy jednokomorowe są idealnym rozwiązaniem do małej kuchni. Warto pamiętać, że występują one w wielu wariantach, kształtach, kolorach oraz materiałach, z których są wykonane.
  • Zlewozmywaki dwukomorowe są odpowiednim rozwiązaniem dla większych pomieszczeń. Ich duża funkcjonalność sprawi, że zadowoleni będą nawet najbardziej wymagający klienci.

  • Przy wyborze odpowiedniego produktu warto zwrócić uwagę na materiał z jakiego jest wykonany. Odpowiedni wybór pozwoli na długotrwałe oraz bezproblemowe użytkowanie zlewozmywaku.

Zlewozmywak jednokomorowy do małej kuchni.

Posiadanie małej kuchni wymusza zastosowanie pewnych kompromisów. Zachowanie pełnej funkcjonalności może wymagać zastosowanie jednokomorowego zlewozmywaku. Nie należy się jednak przejmować, bo na rynku jest duży wybór, który pozwoli na zaspokojenie wymagań każdego klienta. Zlewozmywak jednokomorowy może być zamontowany w płycie, nabudowany, podbudowany a nawet może być to zlewozmywak jednokomorowy nakładany. Każdy ze sposobów montażu ma swoje zalety oraz wady. Najpopularniejszym sposobem na montaż zlewu jest jego wbudowanie w blat. Wypukłe krawędzie wystają ponad blat, a samo urządzenie trzymane jest przez klamry, które są umieszczone w przygotowanym otworze. Jest jeden z klasycznych sposobów montażu. Innym popularnym modelem, który sprawdzi się w małej kuchni jest zlewozmywak nakładany. Konstrukcja ta nakładana jest na szafkę, która jest pozbawiona blatu. Rozwiązanie jest to popularne w gotowych zestawach kuchennych. Większość dostępnych zlewozmywaków nakładanych pasuje do standardowych szafek. Dzięki temu można wyjątkowo łatwo przygotować taki zestaw. Dodatkowo zlewy jednokomorowe mogą występować w wielu kształtach. Wybór odpowiedniego nie będzie wpływał bezpośrednio na jego użyteczność, ale może sprawiać, że kuchnia nabierze indywidualnego charakteru. Obecnie w modzie jest zlewozmywak jednokomorowy okrągły. Materiał z jakiego są wykonane zlewy również ma duże znaczenie. Najpopularniejszym wyborem do małej kuchni jest zlewozmywak jednokomorowy stalowy. Jest to konstrukcja trwała, tania oraz łatwa w montażu. Często wybierany jest ze względu na swoją cenę, ale użytkownicy doceniają jego łatwość w czyszczeniu oraz wygodę użytkowania. Innym materiałem, z którego wykonany może być zlew jest granit. Produkty granitowe cechują się wysoką wytrzymałością oraz eleganckim wyglądem. Są trwałe, dobre w użyciu i wygodne w czyszczeniu. Wymagają więcej pielęgnacji niż zlewozmywaki stalowe, ale nie jest ona uciążliwa. Ich dużym minusem jest cena, która w porównaniu z produktami stalowymi jest wysoka. Warto pamiętać o regularnym usuwaniu zacieków z soku oraz herbaty. Ich długotrwałe działanie może wpływać na odbarwienia kompozytu. Z drugiej strony, tworzywo to jest odporne na zarysowania. Odwiedź sklep internetowy Castorama, aby sprawdzić ofertę zlewozmywaków jednokomorowych.

Funkcjonalny zlewozmywak dwukomorowy

Rozwiązaniem, które jest przeznaczone do większych pomieszczeń są zlewy dwukomorowe. Są to rozwiązania znacznie większe nich ich jednokomorowe odpowiedniki. Występują one w różnych formach i kolorach. Mogą mieć różny sposób montażu. Popularnym wyborem jest zlewozmywak dwukomorowy nakładany, który można założyć na szafkę o odpowiednim wymiarze. Zazwyczaj pasują standardowe zestawy kuchenne, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby zamówić szafkę pod odpowiedni wymiar. Innym popularnym wyborem jest zlewozmywak dwukomorowy z ociekaczem. W przeciwieństwie do innych zlewów dwukomorowych, nie posiada on dwóch wklęsłych części. Jedna z komór przystosowana jest do zostawiania tam naczyń do momentu ich wyschnięcia. Rozwiązanie to jest kompromisem pomiędzy wygodą użytkowania a miejscem, które jest zajmowane przez zlewozmywak. Jest to popularny wybór nie tylko w dużych kuchniach, ale doskonale sprawdzi się w małych pomieszczeniach. Odpowiednio ulokowany może być bardzo funkcjonalny. Zlewy dwukomorowe mogą być zbudowane z wielu tworzyw. Od zlewów stalowych aż po szklane. Każde z rozwiązań ma swoje zalety oraz wady. Niezmienną popularnością cieszy się zlewozmywak dwukomorowy granitowy. Od stalowego odróżnia go cena, która zazwyczaj jest wyższa. Płaci się jednak za wygląd, który może być ozdobą każdej kuchni oraz większą odpornością na zarysowania. Należy jednak uważać na długotrwałe działanie soków oraz herbaty, która taki materiał może odbarwić. Tyczy się to nie tylko komory zlewu, ale również ociekacza. Zlewozmywaki granitowe znajdziesz w ofercie sklepu internetowego Castorama.

Sprawdź inne produkty w kategorii zlewozmywaki pod adresem https://www.castorama.pl/produkty/urzadzanie/wyposazenie-kuchenne/zlewozmywaki.html

tekst płatny


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę