Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 23 września 2023 napisz DONOS@

Setki podróbek w łomżyńskim sklepie

Główne zdjęcie
Celnicy znaleźli podróbki w jednym ze sklepów w Łomży (fot. KAS Białystok)

Blisko 900 szt. podrabianych zabawek, odzieży oraz perfum znaleźli celnicy w jednym ze sklepów wielobranżowych w Łomży. - Ekspertyza przeprowadzona przez przedstawiciela firm (właścicieli praw do chronionych znaków) wykazała, że na zajętych towarach znajdują się oznaczenia tożsame ze znakami zarejestrowanymi przez znane światowe marki i umieszczone są tam bez ich zgody – podaje Maciej Czarnecki z Izby Administracji Skarbowej w Białymstoku.

fot. KAS Białystok
fot. KAS Białystok

Czarnecki przekazuje, że w trakcie kontroli w sklepie funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Łomży ujawnili i zabezpieczyli 875 szt. podrobionych towarów. Zapowiada, że w sprawie zostaną sporządzone wnioski o ściganie i ukaranie właściciela sklepu, który oferował do sprzedaży podrobione towary. Za ten czyn ustawa Prawo własności przemysłowej przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

- Robiąc zakupy należy pamiętać, że wyjątkowo niska cena, wątpliwa jakość wykonania produktu lub jego opakowania to sygnały ostrzegawcze, że możemy mieć do czynienia z podróbkami - podaje Maciej Czarnecki. - Takie towary zwykle nie są prawidłowo oznakowane oraz, co niejednokrotnie potwierdzały badania laboratoryjne, mogą zawierać w swym składzie niedozwolone czy zagrażające zdrowiu substancje chemiczne.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę