Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 30 września 2023 napisz DONOS@

Poszukiwania potrzebujących pomocy

Główne zdjęcie
fot. KMP Łomża

Zimna noc. Mróz, aż chrzęści pod nogami... Funkcjonariusze łomżyńskiej komendy, kilkukrotnie w ciągu doby, sprawdzają miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne. Wczoraj w działaniach uczestniczyli ratownicy z GR „Nadzieja”.

Jak przekazuje Ewelina Szlesińska z KMP w Łomży policjanci odwiedzają przede wszystkim niezabezpieczone pustostany, altanki działkowe czy też klatki schodowe. Przy niskich temperaturach powietrza, miejsca te patrolowane są nawet kilkukrotnie w ciągu doby. Osobom bezdomnym oferowana jest pomoc. 
- Jest to chociażby przewiezienie do miejsca, w którym jest ciepło, gdzie można zjeść ciepły posiłek  czy bezpiecznie spędzić noc – mówi policjantka, podkreślając, że celem działań „Nie bądźmy obojętni” jest zapobieganie groźnym dla zdrowia i życia przypadkom wychłodzenia organizmu. - Funkcjonariuszy łomżyńskiej Policji i pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łomży we wspólnych działaniach wspierają także ratownicy z Grupy Ratowniczej „Nadzieja”, Strażnicy Miejscy oraz studenci z PWSiP w Łomży.

O miejscach, gdzie przebywają osoby bezdomne powiadomić Policję może każdy choćby poprzez skorzystanie z policyjnego internetowego narzędzia jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Wybierając ikonkę „bezdomność” i zaznaczając to miejsce na mapie można wskazać policji lokalizację do sprawdzenia, a w przypadku potwierdzenia zgłoszenia - jak zapewnia Szlesińska - miejsce to zostanie objęte nadzorem.  

Funkcjonariusze apelują także o reakcję w przypadku zauważenia osoby znajdującej się w okolicznościach grożących wychłodzeniem organizmu - zwłaszcza gdy leży lub ma problemy z poruszaniem się. Warto zajrzeć także do sąsiada, który mieszka samotnie i sprawdzić czy nie potrzebuje pomocy. Reagujmy! Jeden telefon pod numer 112 może uratować życie.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę