Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 07 czerwca 2023 napisz DONOS@

Zanieczyszczenie powyżej normy

Główne zdjęcie
Wykres obrazujący stężenie pyłów zawieszonych MP 10 w powietrzu w Łomży za ostatnią dobę (źródło WIOŚ Białystok)

Zmiana pogody i ochłodzenie sprawiło, że w mieście ponownie zanotowano przekroczenie norm zanieczyszczeń powietrza. Zamontowane koło komendy straży pożarnej przy ul. Sikorskiego urządzenia pomiarowe Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska odnotowały wyższe niż dopuszczalne dobowe stężania pyłów zawieszonych PM10. Największe stężania notowano wieczorem i w pierwszej połowie nocy.

Wzrost tego rodzaju zanieczyszczeń ma związek z paleniem w piecach domowych. Specjaliści od lat apelują, aby w domowych piecach nie palić śmieci,  plastikowych butelek czy odpadów z płyt wiórowych, bo jest to bardzo groźne dla naszego zdrowia! Zanieczyszczenia emitowane z kominów domów, opadają na pobliskie ogródki, trawniki, zbiorniki wodne, osadzają się w płucach. Szczególnie narażone na negatywne działanie pyłów są osoby starsze, dzieci i osoby z chorym układem oddechowym lub krwionośnym.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę