Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

Razem aż do końca

Piękna kompozycja i wieloznaczność tematu - a to zawsze najlepsze recepty na udane fotografie. Zanim rozszyfrujemy to nieuchwytne „coś” w zdjęciu, zauważmy tajemniczość miejsca. Co przyciąga uwagę widza? Nie każdy zdaje sobie sprawę z mocy kręgu - tego odwiecznego kodu kulturowego stale obecnego i zrozumiałego na całym świecie: od pierwotnego kultu Słońca po kurhany pogrzebowe. Czyli od znaku życiodajnego po znak pożegnania. Autor zdjęcia to zauważył i wewnątrz kadru umieścił zarys jakby owalnej ścieżki, gdzie śnieg dłużej się utrzymuje. To jak dobre opowiadanie z początkiem i zakończeniem a wypełnione intrygującą treścią. Bo w centrum walczą o przeżycie dwa istnienia: splecione drzewka , gdzie jedno w lepszej sytuacji stało się wsparciem dla podobnie słabowitego - co choć „na chwilę” dało szansę wypuszczenia dodatkowych gałęzi. Autor wzmocnił przekaz tytułem przywodzącym na myśl zachowania ludzkie. To naturalne zjawisko antropomorfizacji jak doszukiwanie się uśmiechu u kota. Nierzadkie, często nieświadome jest szukanie  w chmurach kształtu przyjaznej twarzy, ale świadomie szukamy i znajdujemy rogatego diabła w płomieniach nowojorskich dwu wież albo skamieniałe kształty ludzkie i zwierzęce na Marsie. Najmilsze jest to co pomaga przetrwać w niezrozumiałym okrutnym otoczeniu, więc z zadumą ale i pogodą ducha przypisujmy ludzkie cechy chociażby swetrom, które „grzeją”.

Bolesław Deptuła
śr, 23 stycznia 2019 07:56
Data ostatniej edycji: śr, 23 stycznia 2019 08:02:14

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę