Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 26 września 2023 napisz DONOS@

Mleko w niższej cenie

Ceny skupu podstawowych produktów rolnych, tj. pszenicy, żyta, żywca wołowego, żywca wieprzowego, drobiu i mleka krowiego, spadły zarówno w grudniu 2018 r. w stosunku do listopada spadły symbolicznie, ale w porównaniu z cenami z grudnia 2017 roku spadek jest znaczny. W przypadku mleka średnia cena skupu hektolitra w województwie podlaskim była o niemal 15 zł niższa niż przed rokiem.

Z opublikowanego przez Główny Urząd Statystyczny komunikatu wynika, że w grudniu 2018 roku za 1 hl mleka w Polsce płacono średnio 140,10 zł. To prawie dokładnie tyle samo co w listopadzie. W porównaniu do roku 2017 cena jest jednak o ponad 8% niższa.

W województwie podlaskim, w którym cena skupu mleka tradycyjnie już jest najwyższa w kraju, rolnicy za dostarczone do mleczarń mleko w grudniu otrzymywali średnio po 147,48 zł/hl. W listopadzie 2018 roku ta średnia cena skupu, według wyliczeń GUS, wynosiła i 41 groszy mniej, ale w grudniu 2017 roku aż o 14 zł i 39 groszy więcej. Wówczas było to 161,87  zł/hl.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę