Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 02 kwietnia 2023 napisz DONOS@

100 tysięcy złotych dla Fundacji „Ja i Ty” z Łomży

Główne zdjęcie
Tomasz Backiel, Magdalena Krajewska, Katarzyna Kuklińska i Mariusz Chrzanowski

Katarzyna Kuklińska, prezes powstałej we wrześniu 2018 Fundacji „Ja i Ty” (z przekształconego po 6 latach Stowarzyszenia „Ja i Ty”) odebrała symboliczny czek na 100 tysięcy zł w ratuszu w Łomży od Tomasza Backiela, dyrektora Ośrodka Wspierania Ekonomii Społecznej w Łomży i wiceprezesa Stowarzyszenia Europartner w Białymstoku. Kwota z tych funduszy unijnych ma być wydatkowana na utworzenie 5 miejsc pracy (4 osoby niepełnosprawne i jedna długotrwale bezrobotna), adaptację pomieszczeń parteru budynku Rejonu Energetycznego przy ul. Polowej i uruchomienie Wirtualnego Salonu Rozrywki, pozwalającego np. na wędrówkę po Księżycu, spacer w puszczy, skok na bungie.

Tomasz Backiel, Mariusz Chrzanowski, Katarzyna Kuklińska
Tomasz Backiel, Mariusz Chrzanowski, Katarzyna Kuklińska

Około półgodzinna konferencja prasowa składała się z kilku przemówień, przekazania czeku na 100 tys. zł i odpowiedzi na pytania dziennikarzy. Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski opowiedział o współpracy Urzędu Miejskiego z nowo powstałą fundacją Katarzyny Kulińskiej. Prezes to kobieta niezwykle aktywna na łomżyńskiej mapie społecznej, organizacji pozarządowych NGO i ciekawych działań kulturalnych, jak prowadzenie wokalno-muzycznego Klubu Carpe Diem czy Festiwal Sztuk Wszelakich. Miasto zleciło Fundacji „Ja i Ty”, m.in., przygotowanie kart świątecznych, wysyłanych do instytucji i stowarzyszeń, aranżację muzyczną Złotych Godów oraz wigilii miejskiej. Prezydent zapowiedział kontynuację współpracy UM i Fundacji „Ja i Ty” , ponieważ – stwierdził - „tworzenie spółdzielni socjalnych jest ważne, wpływa na walkę z bezrobociem, pobudza lokalną gospodarkę”.

Dyrektor OWES w Łomży Paweł Backiel poinformował, że ośrodek od wielu lat wspiera na terenie miasta aktywizację zawodową i społeczną, pomaga organizacjom pozarządowym w przeszkoleniu działaczy i uczestników projektów oraz w pozyskiwaniu funduszy na działalność. Przyznanie 100 tys. zł Fundacji „Ja i Ty” oceniał jako wspólny sukces i wynik owocnej współpracy z magistratem.

Więcej o przeznaczeniu pieniędzy powiedziała prezeska Fundacji „Ja i Ty” Katarzyna Kuklińska, sama borykająca się z niepełnosprawnością ruchową na niskim wózeczku od lat, ale z uśmiechem i bez cienia skargi na własny los. Potraktowała te 100 tys. zł jako dobre na start w życie zawodowe, gdyż tylko 1 z objętych projektem osób ma doświadczenie w pracy, pozostałe się uczą. Wirtualny Salon Rozrywki 3D – trójwymiarowy będzie połączeniem rozrywki z edukacją. Goszczący w nim widzowie, dzięki specjalnemu stanowisku o wartości ok. 23 tys. zł, przeniosą się na satelitę Ziemi albo do dzikiej puszczy, czyli do miejsc, w jakich nigdy nie byli i pewnie nie będą. Sparaliżowani – zapowiedziała prezeska - doznają poczucia wędrówki i doznań na co dzień niedostępnych... Jeżeli miasto pomoże merytorycznie w adaptacji lokalu WSR 3D, otwarcie może nastąpić 1. Dnia Wiosny.

Mirosław R. Derewońko


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę