Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 01 czerwca 2023 napisz DONOS@

Było ślisko, posypały się mandaty

Główne zdjęcie
Samochód dostawczy wpadł ze śliskiej drogi i przewrócił się na bok.

Osiem kolizji drogowych zgłoszono wczoraj w Łomży i regionie. Samochody ślizgały się na oblodzonych jezdniach i wpadały jeden na drugi. Na szczęście w zdecydowanej większości było to tylko stłuczki i nikomu z ludzi nic złego się nie stało. 7 kierowców, w tym ten z dostawczaka, który w Ratowie Piotrowie wypadł z drogi, dostało mandaty.

Jak podaje Urszula Brulińska z ośmiu wczorajszych kolizji drogowych siedem zakończyło się nałożeniem przez policjantów mandatów karnych, a w jednym przypadku zastosowano pouczenie. Zdaniem policjantów do kolizji dochodziło z winy kierowców. W przypadku kierowcy samochodu dostawczego, który wczoraj o godzinie 16.05 wypadł z jezdni i przewrócił się na bok w Ratowie Piotrowie na drodze pomiędzy Łomżą a Śniadowem, mandat w wysokości 250 zł został wypisany za niedostosowanie prędkości jazdy do warunków na drodze. W miejscu zdarznei było tak ślisko, że na jedni przewracali się nawet strażacy ochotnicy, którzy jako pierwsi dotarli z pomocą.
Inni sprawcy wczorajszych kolizji na śliskich drogach mandaty dostawali albo za to, że nie dostosowali prędkości jazdy do warunków, albo że nie zachowali bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu.

zobacz: Fatalne warunki do jazdy

Urszula Brulińska informuje także o zatrzymaniu nocą pijanego kierowcy. 31-latek w Łomży na ul. Niemcewicza usiłował jechać audi mając w sobie ponad 1,5 promila alkoholu.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę