Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 01 czerwca 2023 napisz DONOS@

Flaga Łomży opuszczona na znak żałoby

Główne zdjęcie
Flaga Łomży opuszczona do połowy masztu na znak żałoby po tragicznej śmierci prezydenta Gdańska Pawła Abramowicza (fot. UM Łomża)

Na znak żałoby, po tragicznej śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, dziś miejskie flagi w Łomży zostaną opuszczone do połowy masztu. Tak zdecydował prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski. W niedzielę wieczorem prezydent Adamowicz został zaatakowany przez nożownika w trakcie gdańskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pomimo natychmiastowej pomocy zmarł następnego dnia w szpitalu. W wielu samorządach w całym kraju ogłaszane są dni żałoby.

- Stała się ogromna tragedia, która zasługuje na największe potępienie, na którą trudno znaleźć słowa. Wszyscy łączymy się w bólu z bliskimi zmarłego – czytamy słowa prezydenta Łomży w przekazanym nocą przez ratusz komunikacie i informującym, że we wtorek we wtorek 15 stycznia, wszystkie flagi w Łomży zostaną opuszczone do połowy masztu. Dziś rano  Grzegorz Daniluk z ratusza uściślał, że opuszczone zostały flagi w barwach miasta.

Będzie żałoba narodowa
Dzień pogrzebu prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza będzie dniem żałoby narodowej -  poinformował Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. Prezydent Duda podkreślił, że do ataku nożownika na prezydenta Gdańska doszło w dniu szczególnym, dniu wielkiej akcji charytatywnej, łączącej tego dnia  tysiące Polaków. - To cios w całą naszą wspólnotę, wspólnotę wszystkich  ludzi, którzy chcą czynić dobro - powiedział prezydent.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę