Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 30 września 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Zmiany w szpitalach będą "gwoździem do trumny" - alarmują podlascy starostowie

Wiele szpitali tonie w długach, a wprowadzone zmiany dla części z nich będą przysłowiowym „gwoździem do trumny” – piszą starostowie z województwa podlaskiego w specjalnym stanowisku wobec sytuacji w ochronie zdrowia.

 

Chodzi głównie o wprowadzone niedawno nowe normy dotyczące liczby zatrudnianych pielęgniarek i położnych na określoną liczbę łóżek szpitalnych. Z uwagi na trudności finansowe i kłopoty w zatrudnieniu dodatkowych osób, część placówek, by dostosować się do wymogów ministerstwa zdrowia, będzie zmuszona zmniejszyć liczbę łóżek.

Szacuje się, że by zapewnić ciągłość usług zgodnie z nowymi normami, trzeba będzie ograniczyć tę liczbę aż o jedną trzecią – piszą starostowie. To wprost może przełożyć się na pacjentów, którzy będą dłużej czekali na leczenie.

Starostowie na posiedzeniu Konwentu Powiatów Województwa Podlaskiego zwracają też uwagę na kłopoty związane z wprowadzonymi podwyżkami dla lekarzy i roszczeniami kolejnych grup zawodowych – między innymi laborantów i rehabilitantów. Piszą, że koszty podwyżek w znacznej części przerzucono na szpitale, które i tak mają spore kłopoty finansowe.

Dlatego na posiedzeniu Konwentu Powiatów Województwa Podlaskiego starostowie przyjęli stanowisko, w którym domagają się podwyższenia o co najmniej 20 procent finansowania działalności oraz zmiany w normach zatrudnienia pielęgniarek, tak by nie były one zależne od liczby łóżek, ale od liczby leczonych pacjentów.

 

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę