Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 27 stycznia 2023 napisz DONOS@

Latający jeleń z Czerwonego Boru

Jelenie to jedne z licznie występujących w regionie i większych zwierząt. Dorosły osobnik może ważyć około 150 kg. Zderzenie auta z takim zwierzęciem może być niebezpieczne także dla ludzi. Na szczęście jelenie czasami potrafią „latać”. Udowadnia to filmik nagrany i udostępniony przez Nadleśnictwo Łomża, który pokazuje przelatującego przed samochodem jelenia.

Filmik w lasach Czerwonego Boru nagrał Jarosław Matysiewicz, pracownik Nadleśnictwa Łomża. Podczas wykonywania obowiązków służbowych w lesie zainstalowana w jego samochodzie kamera zarejestrował lecącego jelenia. Jak podaje Nadleśnictwo „bohater filmu” wykonał ponad dziesięciometrowy skok, osiągający przy tym pułap przekraczający dwa metry. 
- Uspokajam - nie wszystkie jelenie latają, zdecydowana większość biega, co jest potwierdzone w dalszej części filmu – napisał Marcin Kiełczewski prezentując na stronie internetowej nadleśnictwa nagrany kilka dni temu filmik.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę