Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 04 czerwca 2023 napisz DONOS@

„Bernatowicz” w pierwszej setce, reszta dużo niżej

Główne zdjęcie
I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Łomży

I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Łomży znalazło się na 97. miejscu zestawienia najlepszych polskich liceów. Najważniejszy ranking szkół w Polsce od 21 lat prowadzi pismo „Perspektywy”. W przypadku łomżyńskiego liceum tegoroczny wynik jest o jedną pozycję lepszy niż ubiegłoroczny.

Najlepsze licea województwa podlaskiego według rankingu Perspektyw 2019
Najlepsze licea województwa podlaskiego według rankingu Perspektyw 2019
Najlepsze technika województwa podlaskiego według rankingu Perspektyw 2019
Najlepsze technika województwa podlaskiego według rankingu Perspektyw 2019

Najlepszym Liceum w Polsce zostało XIV Liceum Ogólnokształcące im. St. Staszica  w Warszawie, które wyprzedziło XIII Liceum Ogólnokształcące ze Szczecina. Ta szkoła  przez ostatnie dwa lata wygrywała ten ranking. Na trzecim miejscu w tym roku jest krakowskie V Liceum Ogólnokształcące im. A. Witkowskiego. 
Licea z regionu tak dobre nie są. Najwyżej na liście – na 31. miejscu - jest II LO im. Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Białymstoku. W pierwszej setce rankingu liceów są jeszcze trzy szkoły z województwa, w tym I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Łomży, które znalazło się na 97 miejscu zestawienia. Kolejne uwzględniane w rankingu z łomżyńskie liceum - II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej - jest na 359 miejscu.
W porównaniu do ubiegłorocznych wyników I LO awansowało o 1 pozycję, a II LO o 16 miejsc. 

„Perspektywy” prowadzą także ranking techników. Pierwsze miejsce zajęło Technikum Mechatroniczne nr 1 w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych nr 1 w Warszawie, a najlepsza szkoła z województwa podlaskiego to... Technikum w Zespole Szkół Rolniczych im. Stefanii Karpowicz w Krzyżewie, które znalazło się na 14 miejscu ogólnopolskiego zestawienia. Z łomżyńskich techników najlepiej w tym roku wypadł „Ekonomik” czyli Technikum nr 6 w Zespole Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących nr 6, które znalazło się na 404 miejscu w kraju i 8 w województwie podlaskim. „Mechaniak”, który w poprzednich edycjach znajdował się w trzeciej setce teraz zajął 450 miejsce w Polsce i 11 w województwie podlaskim. 
W rankingu uwzględniono także „Wetę”, która jest na 19 miejscu w województwie.

Tworząc ranking „Perspektyw” kapituła pod przewodnictwem prof. Jana Łaszczyka, byłego rektora Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, brała pod uwagę sukcesy szkoły w olimpiadach przedmiotowych, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych i wyniki matury z przedmiotów dodatkowych. W przypadku techników uwzględniono też wyniki egzaminów zawodowych.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę