Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 27 września 2023 napisz DONOS@

Usłyszała „mamo ratuj” i... straciła oszczędności

75-letnia mieszkanka Łomży straciła wczoraj 30 tysięcy złotych. Telefoniczni oszuści wyłudzili od niej pieniądze wmawiając kobiecie, że jej syn miał wypadek, a przekazując oszczędności może mu pomóc.

Jak przekazuje Urszula Brulińska z KMP w Łomży zgłoszenie o oszustwie policjanci otrzymali po godzinie 18. ale do oszustwa doszło kilka godzin wcześniej. Około godz 15. na stacjonarny telefon mieszkającej samotnie 75-letniej kobiety zadzwonił ktoś kto płaczącym głosem powiedział „mamo ratuj”. Później słuchawkę telefonu przejęła kobieta, która podała się za „panią prokurator”. Mówiła, że syn miał wypadek, i że grozi mu wysoka kara, ale można mu pomóc przekazując za jej pośrednictwem 30 tysięcy złotych. Wystraszona kobieta poszła do banku i wypłaciła pieniądze. Po ich odbiór zgłosiła się do niej młoda kobieta w wieku ok. 20 lat. Weszła do mieszkania, odebrała pieniądze i wyszła... 
- Dopiero po jakimś czasie kobieta zadzwoniła do syna i wówczas okazało się, że została oszukana – mówi Urszula Brulińska. 
Kobieta wówczas zgłosiła sprawę na policję. To już druga w ciągu dwóch dni kobieta oszukana w Łomży przez telefonicznych oszustów. Dzień wcześniej 65-latka straciła 5 tysięcy złotych. Także ona uwierzyła w opowiedzianą przez oszustów historyjkę, że jej syn miał wypadek.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę