Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 30 września 2023 napisz DONOS@

Coraz zimniej

-9,7°C - taką temperaturę powietrza nad ranem zarejestrowała stacja Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy w Marianowie koło Piątnicy. Zdaniem synoptyków z Biura Prognoz Meteorologicznych IMGW w Białymstoku kolejna noc ma być znacznie zimniejsza. W województwie podlaskim lokalnie temperatura może spaść nawet do -21°C. W związku z tym synoptycy wydali ostrzeżenie przed silnym mrozem. Ma pierwszy w trzystopniowej skali stopień zagrożenia i ważne jest do piątku do godziny 10.00.

Magdalena Pękala Dziś synoptyk dyżurny IMGW-PIB w Białymstoku prognozuje na dziś zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Możliwe bardzo słabe opady śniegu.
Temperatura maksymalna powietrza wynieść ma od -8°C do -11°C. Po południu ma się oziębiać. W nocy temperatura powietrza może spaść od -15°C do -18°C, ale lokalnie możliwy jest spadek temperatury nawet do -21°C. 

W piątek w dzień zachmurzenie początkowo małe i umiarkowane, później duże, a pod koniec dnia opady śniegu. Będzie też robiło się cieplnej. Jutro w regionie -3°C, a w sobotę i niedzielę może być nawet powyżej zera.

Z ciekawostek meteorologicznych z ostatnich kilkunastu lat wynika, że najniższa temperatura zarejestrowana w styczniu w okolicach Łomży wynosiła -33°C. Rekord zimna padł w 2006 roku. Rok później – 10 stycznia 2017 roku - padł rekord ciepła. Wówczas w Łomży było +13°C.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę