Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 11 grudnia 2023 napisz DONOS@

Escape room w Łomży „zawieszony”

Po tragicznych zdarzeniach w Koszalinie, gdzie w piątek (4 stycznia) w pożarze w escape roomie zginęło pięć 15-letnich dziewczynek, w całym kraju przeprowadzono kontrole w tego typu lokalach. W Łomży w escape room strażacy pojawili się już w sobotę. - Stwierdzono pewne nieprawidłowości odnośnie ewakuacji – mówi bryg. Grzegorz Wilczyński zastępca Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej. W poniedziałek lokal kontrował nadzór budowlany, który także miał szereg wątpliwości. - Do momentu wyjaśnienia sytuacji podmiot zawiesił działalność – informuje komendant Wilczyński podkreślając, że była to „inicjatywa oddolna”.

Escape room, czyli pokój zagadek, to forma rozrywki, w której kilka osób zamykanych jest w pomieszczeniu, i aby się z niego wydostać trzeba rozwiązać różne zagadki. Po tragicznych zdarzeniach w Koszalinie, gdzie doszło do pożaru w budynku w którym funkcjonował escape room i zmarło pięć nastoletnich uczestniczek zabawy, w całym kraju na polecenie ministra spraw wewnętrznych i administracji wszczęto kontrole w tego typu lokalach. W województwie podlaskim przez weekend, strażacy sprawdzili dziewięć escape roomów: sześć w Białymstoku, jeden w Suwałkach, jeden w Łomży i jeden w Grajewie. Ich efektem jest decyzja o zamknięciu jednego tego typu obiektu w Białymstoku. W przypadku lokalu w Łomży, gdzie są cztery pokoje gier, strażacy pojawili się w sobotę i mieli zastrzeżenia odnośnie ewakuacji osób biorących udział w zabawach. W poniedziałek w obiekcie pojawiła się kontrola nadzoru budowlanego, do której doproszeni zostali także strażacy. Zastępca Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej bryg. Grzegorz Wilczyński mówi, że w trakcie kontroli przedstawiciel właściciela zdecydował o zawieszeniu działalności. 
– Wynikało to z szeregu niejasności, które będą przez nadzór budowlany wyjaśniane – mówi Wilczyński podkreślając, że była to „inicjatywa  oddolna” oraz, że to bardzo dobra decyzja, bo jeśli coś takiego funkcjonuje, to powinno działać w 100% bezpiecznie.
Łomżyński escape room ma być zawieszony do czasu wyjaśnienia wszelkich wątpliwości.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę