Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 02 grudnia 2023 napisz DONOS@

Oliferuk wraca do WORD

Główne zdjęcie
Wicemarszałek Marek Obryś i Mirosław Oliferuk, nowy dyrektor WORD Łomża

Po niespełna dwóch latach były dyrektor Mirosław Oliferuk został nowym dyrektorem Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Łomży. Na stanowisku zastąpił Cezarego Kisiela, który dwa lata wcześniej zajął fotel zajmowany przez Oliferuka przez blisko 20 lat. Marek Olbryś, wicemarszałek województwa wręczył dziś powołania trzem nowym dyrektorom Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego w województwie podlaskim.

od lewej: Marcin Kleczkowski dyr. WORD Suwałki, Marek Olbryś, wicemarszałek województwa, Mirosław Oliferuk dyr. WORD Łomża i Maciej Kudrycki dyr. WORD Białystok.
od lewej: Marcin Kleczkowski dyr. WORD Suwałki, Marek Olbryś, wicemarszałek województwa, Mirosław Oliferuk dyr. WORD Łomża i Maciej Kudrycki dyr. WORD Białystok.

Mirosław Oliferuk (59 lat) dyrektorem WORD Łomża był od chwili powołania placówki w połowie 1998 roku do lutego 2017. W tym czasie przy ul. Zjazd powstał nowoczesny ośrodek, a WORD Łomża stał się największym tego typu ośrodkiem w północno-wschodniej Polsce osiągając najlepsze wyniki finansowe ze wszystkich WORD-ów podległych marszałkostwu w Białymstoku. 
Odwołanie go, w lutym 2017 roku przez zarząd województwa koalicji PSL-PO, z funkcji dyrektora WORD Łomża, było wielkim zaskoczeniem. W uchwale nie podano przyczyn z jakich został odwołany. Stefan Krajewski (PSL) ówczesny członek zarządu mówił jedynie, że „utracił zaufanie”. 

Partyjne łupy
Dyrektorem WORD Łomża został wówczas Cezary Kisiel, który przez 10 lat był zastępcą Oliferuka. Kisiel to także szef miejskich struktur Platformy Obywatelskiej. Niespełna miesiąc później w WORD zatrudniał na stanowisku zastępcy dyrektora Tomasza Chojnowskiego - szefa lokalnych struktur Polskiego Stronnictwa Ludowego.
Wygrana przez PiS jesiennych wyborów samorządowych na szczeblu wojewódzkim i obsadzenie przez partię nowego zarządu województwa niemal naturalnie oznaczało, że teraz ta partia na stanowiska wstawi swoich. Uchwały o odwołaniu dyrektorów wszystkich trzech  WORD-ów w województwie podlaskim: Łomży, Białymstoku i Suwałkach zostały podjęte przez zarząd województwa 31 grudnia 2018 roku. Dziś poinformowano o powołniau trzech nowych dyrektorów. Poza Mirosławem Oliferukiem na stanowisko powołano także: Macieja Kudryckiego jako dyrektora WORD Białystok i Marcina Kleczkowskiego jako dyrektora WORD Suwałki. Akty wręczył im Marek Olbryś, wicemarszałek województwa, pod któłego podlegają WORD-y.

Dodajmy, że przed rokiem Mirosław Oliferuk wygrał konkurs i został kierownikiem „rządowego” Rejonu Łomża Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Teraz to stanowisko zostawia wracając na funkcję dyrektora „samorządowego” WORD Łomża.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę