Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

Wyższe opłaty za śmieci w Wiźnie

Główne zdjęcie
Herb gminy Wizna

Gmina Wizna jest kolejną gminą w regionie, która znacząco podnosi stawki tzw. podatku śmieciowego. Od lutego 2019 roku miesięczna opłata za odbiór śmieci od jednego mieszkańca tej gminy będzie wynosiła 16 zł jeśli są zbierane selektywnie i 30 zł jeśli są to śmieci zmieszane. Stawki są o ok. 1/3 wyższe niż dotychczasowe. W podobnym stopniu rosną także opłaty za śmieci od właścicieli działek rekreacyjnych i domków letniskowych.

W ostatnich tygodniach opłaty za śmieci dla swoich mieszkańców uchwalili m.in. radni gmin Śniadowo i Piątnica. 28. grudnia 2018 roku decyzje w tej sprawie zapadły także na posiedzeniu Rady Gminy Wizna. Nowe wiznieńskie uchwały śmieciowe zostały już opublikowane w Dzienniku Urzędowym Województwa Podlaskiego. Wejdą w życie po 14 dniach, przy czym ta dotycząca stałych mieszkańców gminy Wizna  zacznie obowiązywać od 1 lutego 2019 roku. 
Podatek śmieciowy w tej gminie naliczany jest od głowy mieszkańca. W gospodarstwach 1-osobowych opłata ta – jeśli śmieci zbierane są w sposób selektywny - została ustalona w wysokości 16 zł miesięcznie, a dotychczas było to 12 zł. Wraz ze wzrostem liczby domowników stawka opłaty powiększana jest o 16 zł za każdego mieszkańca to jest: 32 zł w przypadku gospodarstwa 2-osobowego, 48 zł 3-osobowego, 64 zł 4-osobowego, 80 zł 5-osobowego i 96 zł 6-osobowego. Tę najwyższą stawkę opłat mają uiszczać miesięcznie także gospodarstwa składające się z więcej niż 6 domowników. 
Jeśli odpady nie są zbierane i odbierane w sposób selektywny opłata jest wyższa – 30 zł miesięcznie za każdego z domowników. 

W gminie Wizna do wnoszenia opłaty za śmieci zobowiązani są także właściciele nieruchomości, na których znajdują się domki letniskowe, lub tych, które są wykorzystywane na cele rekreacyjno-wypoczynkowe. Władze gminy ustaliły w stosunku do nich ryczałtową stawkę opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w wysokości 190 złotych za rok, jeżeli odpady są zbierane i odbierane w sposób selektywny lub w wysokości 260 złotych za rok, jeżeli odpady nie są zbierane i odbierane w sposób selektywny. Dotychczas te opłaty wynosiły odpowiednio 140 i 200 zł rocznie.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę