Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 maja 2023 napisz DONOS@

Jakie jedzenie na dowóz zamawia się najczęściej w innych państwach?

W Polsce na pierwszym miejscu najczęściej zamawianego jedzenia na dowóz jest pizza. Zajmuje ona aż 52% rynku, na drugim miejscu uplasowała się nasza kuchnia z 23% wynikiem. Trzecie miejsce na podium zajmują dania azjatyckie – 18%. Co faworyzują Polacy już wiemy, ale co zamawia się w innych krajach?

 • W Argentynie na pierwszym miejscu jest ich lokalne danie – empanadas, czyli odpowiednik naszych pierogów z nadzieniem z warzyw i sera. 15% wystarczyło im by były na pierwsze na podium, zaraz za nimi jest włoski przysmak, pizza (13%) a na trzecim miejscu, burgery (9%).

 • W Bahrajnie, niewielkim kraju obok Arabii Saudyjskiej, najpopularniejszym jedzeniem na dowóz jest kebab. zamawiając swój posiłek, aż 33% mieszkańców Bahrajnu wybiera ten turecki przysmak. na kolejnym miejscu jest Kofta (12%), czyli szaszłyk z mielonego mięsa z dodatkiem wielu przypraw, typowych dla orientalnej kuchni. Trzecie miejsce może okazać się zaskoczeniem, gdyż są to sałatki, które zamawia 9% mieszkańców Bahrajnu.

 • Mieszkańcy Kuwejtu zaś najbardziej gustują w burgerach (23%), potem jest pizza z 20% i trzecie miejsce tutaj również to sałatki z 9%.

 • W Zjednoczonych Emiratach Arabskich w jedzeniu na dowóz przeważają potrawy zachodnie. Amerykańskie burgery to pierwsze miejsce z 20%, wrapy 13% oraz włoska pizza 11%.

 • Korea Południowa posiada wyśmienite dania w swojej kuchni, więc pewnie, dlatego jej mieszkańcy nie korzystają z usług żadnej innej tylko zamawiają dania lokalne, które zajmują drugie miejsce z 18%. Na trzecim miejscu znalazły się dania ich sąsiadów, chińczyków (12%). Jednak bezsprzecznie wygrywa kurczak z 35%.

 • Nasi bliscy sąsiedzi – Niemcy najczęściej zamawiają to samo, co my, czyli pizzę (33%), potem kolejno są burgery (12%) i sushi (9%).

 • W tym kraju nie może królować nic innego jak kebab (28%), który jest potrawą narodową. Chodzi tutaj oczywiście o Turcję. Na drugim i trzecim miejscy znalazły się również dania z mięsem – burgery (17%) i pizza (11%).

Każdy kraj ma swoje upodobania, co do zamawianego jedzenia na dowóz, jednak prawie wszędzie w rankingu znalazła się pizza, która jak widać króluje na całym świecie. Zamów pizzę lub inne danie w Łomży poprzez stronę PizzaPortal.pl.

tekst płatny

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
 1. Analityki ruchu na naszych serwisach
 2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
 3. Personalizowania reklam
 4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę