Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 02 czerwca 2023 napisz DONOS@

Powody odwołania były... inne?

Główne zdjęcie
Cezary Kisiel

- Stwierdzenie, będące oficjalnym uzasadnieniem odwołania m. in. mojej osoby z funkcji Dyrektora WORD w Łomży (…) jest niezgodne z prawdą – twierdzi Cezary Kisiel. W oficjalnym komunikacie władz województwa podano, że powodem jednoczesnego odwołania wszystkich trzech dyrektorów WORD-ów był m.in. spadek przychodów. - Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Łomży, pod moim kierownictwem (2017 i 2018), nie odnotował żadnego spadku przychodów, a wręcz przeciwnie, przychody zwiększyły się znacząco – twierdzi Cezary Kisiel. Wskazuje, że w 2016 roku wyniosły one 6,12 mln zł, a w 2018 niemal 6,9 mln zł. Kisiel podważa także drugi z argumentów o niezadowalającej dynamice rozwoju ośrodków. WORD Łomża pod koniec 2018 roku przeprowadził budowę nowego placu co - jak twierdzi Kisiel - „pozwoli na przeprowadzenie znacznie większej ilości egzaminów, jak również pozwoli na skrócenie czasu oczekiwania na egzamin” oraz „wpłynie na dalszy dynamiczny wzrost przychodów WORD w Łomży.”

Oświadczenie Cezarego Kisiela, odwołanego dyrektora WORD Łomża
Oświadczenie Cezarego Kisiela, odwołanego dyrektora WORD Łomża

Przypomnijmy, nowy zarząd województwa podlaskiego powołany przez działaczy PiS podjął w poniedziałek 31. grudnia 2018 roku uchwały o odwołaniu dyrektorów trzech Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego w Białymstoku, Suwałkach i Łomży. Wśród nich jest Cezary Kisiel, który od lutego 2017 roku szefował łomżyńskiemu WORD-owi, a wcześniej przez 10 lat był zastępcą dyrektora ośrodka. Kisiel jest działaczem Platformy Obywatelskiej – szefem jej miejskich struktur w Łomży i po wygraniu jesiennych wyborów samorządowych na szczeblu wojewódzkim przez PiS, spodziewał się odwołania. Zaskoczeniem jest natomiast oficjalnie podane przez Urząd Marszałkowski wytłumaczenie tej decyzji. W przekazanym przez władze województwa komunikacie podano, że „Zarząd uzasadnił swoją decyzję  niezadowalającą dynamiką rozwoju ośrodków, zwłaszcza w zakresie dotychczasowych i planowanych inwestycji a także spadkiem przychodów we wszystkich trzech placówkach”. Cezary Kisiel twierdzi, że jest niezgodne z prawdą.
- Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Łomży, pod moim kierownictwem (2017 i 2018), nie odnotował żadnego spadku przychodów, a wręcz przeciwnie, przychody zwiększyły się znacząco – podaje dane wskazujące rosnące rokrocznie przychody od 2014 roku. W 2017 roku były one o ponad 400 tysięcy złotych wyższe niż w 2016 roku, a w 2018 o 350 tys. zł wyższe niż w 2017. 
Cezary Kisiel podważa także argument o niezadowalającej dynamice rozwoju ośrodków, zwłaszcza w zakresie dotychczasowych i planowanych inwestycji. 
- Pragnę poinformować, że Zarząd Województwa Podlaskiego, po rozpatrzeniu wniosku Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Łomży, zaakceptował w dniu 19 czerwca 2018 roku zadanie inwestycyjne pod nazwą: Budowa placu manewrowo - egzaminacyjnego z układem komunikacji kołowej i pieszej wraz z zagospodarowaniem terenu, budową urządzeń infrastruktury technicznej z elementami  wyposażenia placu, budową dwóch wiat przystankowych, budową ogrodzenia, budową przyłącza kanalizacji deszczowej wraz z doziemnymi instalacjami kanalizacji deszczowej, elektrycznej oraz oświetlenia zewnętrznego, a także przebudową części istniejącego budynku dydaktyczno - administracyjnego wraz z instalacjami wewnętrznymi  przy ul. Zjazd w Łomży, jak również budową elektroenergetycznej napowietrznej i kablowej linii średniego napięcia sn 15kv oraz rozbiórką elektroenergetycznej napowietrznej linii średniego napięcia sn 15kv przy ul. Zjazd w Łomży. Budowa nowego placu pozwoli na przeprowadzenie znacznie większej ilości egzaminów, jak również pozwoli na skrócenie czasu oczekiwania na egzamin. Oddana do użytku nowa inwestycja, wpłynie na dalszy dynamiczny wzrost przychodów WORD w Łomży – napisał Cezary Kisiel w przekazanym nam oświadczeniu.

zobacz: 
Zmiana w WORD-ach
Nowi szefowie WORD w ciągu najbliższych dwóch tygodni


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę