Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 28 września 2023 napisz DONOS@

Nowi szefowie WORD w ciągu najbliższych dwóch tygodni

Niezadowalająca dynamika rozwoju ośrodków, zwłaszcza w zakresie dotychczasowych i planowanych inwestycji a także spadek przychodów – to podawane przez zarząd województwa podlaskiego powody odwołania dyrektorów wszystkich trzech Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego: w Białymstoku, Łomży i Suwałkach. Urszula Arter z Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku po południu oficjalnie potwierdziła podaną przez nas w środy poranek informację o odwołaniu trzech dyrektorów w poniedziałek. Nowi szefowie WORD-ów mają być powołani w ciągu dwóch tygodni.

W przekazanej nam informacji czytamy, że zarząd województwa na ostatnim w minionym roku posiedzeniu, tj. 31 grudnia 2018 zdecydował o odwołaniu  ze stanowiska dyrektorów trzech Wojewódzkich O środków Ruchu Drogowego: w Białymstoku, Łomży i Suwałkach.
Zarząd uzasadnił swoją decyzję  niezadowalającą dynamiką rozwoju ośrodków, zwłaszcza w zakresie dotychczasowych i planowanych inwestycji a także spadkiem przychodów we wszystkich trzech placówkach.
Powyższa uchwała została podjęta zgodnie z zapisami ustawy o samorządzie województwa (art. 41 ust. 2 pkt 6, w którym czytamy, iż do zadań zarządu województwa należy w szczególności: „kierowanie, koordynowanie i kontrolowanie działalności wojewódzkich samorządowych jednostek organizacyjnych, w tym zatrudnianie i zwalnianie kierowników wojewódzkich samorządowych jednostek organizacyjnych” ) a także zgodnie z ustawą Prawo o ruchu drogowym ( art.118 ust. 2 - „Dyrektor jest powoływany i odwoływany przez zarząd województwa.”).
Atrer przekazała także, że nowi szefowie podlaskich WORD będą powołani w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Do tego czasu placówkami zarządzać będą obecni zastępcy dyrektorów. 

zobacz: Zmiana w WORD-ach

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę