Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 29 maja 2023 napisz DONOS@

Ankieta z wynikiem

Problem braku miejsc parkingowych na osiedlach łomżyńskich blokowisk doskwiera coraz bardziej. Miejsc postojowych brakuje np. w pobliżu bloków przy ul. Śniadeckiego na osiedlu Konstytucji. Kilka dni temu administracja spółdzielni dostarczyła do mieszkańców ankiety o wyrażenie opinii w sprawie planowanego zwiększenia parkingu w rejonie bloków nr 5, 7 i 9. Jeden z mieszkańców zwraca uwagę, na jej zapisy, z których już teraz wynika, że „demokratycznie” większość będzie „za powiększeniem”. - Staramy się zaktywizować mieszkańców. Jeśli ktoś jest przeciwko, to niech się z nami skontaktuje – odpowiada Krzysztof Cieśliński, wiceprezes Łomżyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

ŁSM to największa w mieście spółdzielnia mieszkaniowa. W jej zasobach – 185 blokach i ok. 40 domach jednorodzinnych, mieszka ponad 20 tysięcy mieszkańców Łomży. Większość bloków powstała w czasach PRL, gdy samochody były luksusem. Dziś już tak nie jest i samochodów na parkingach nocami jest znacznie więcej niż mieszkań w blokach. 
- Największe potrzeby pod tym względem my mamy na osiedlu Centrum – przyznaje Krzysztof Cieśliński, wiceprezes ŁSM zaznaczając, że z roku na rok – w uzgodnieniu z  mieszkańcami - tworzone są nowe miejsca postojowe. 
W tym roku w planach spółdzielców jest rozbudowa parkingów przy blokach na Monte Cassino, Śniadeckiego i jeśli starczy środków, także Placu Niepodległości 15. 

Administracja spółdzielcza przed inwestycją na Śniadeckiego dostarczyła do mieszkańców okolicznych ankietę, w której do wyboru są dwa warianty. Pierwszy zakłada pozostanie ok. 10 miejsc postojowych, drugi jest za powiększeniem parkingu o ok. 34 miejsca postojowe. Jeden z ankietowanych mieszkańców przyniósł nam tę ankietę zwracając uwagę na „niedemokratyczny” wybór. W ankiecie czarno na białym napisano, że „w powyższej sprawie decyduje większość mieszkańców”, ale także, że „niezwrócenie ankiety traktowane będzie jako głos za wersją nr 2”.
- Nie jestem przeciwny rozbudowie parkingu, ale taka ankieta z demokratycznym wyborem mieszkańców nie ma nic wspólnego – mówi Czytelnik.  
Krzysztof Cieśliński, wiceprezes ŁSM potwierdza taki zapis w ankiecie. Tłumaczy, że to po to, aby zaktywizować mieszkańców do działania.
- Gdy przeprowadzamy ankiety w jakiejś sprawie, to większość nie che się wypowiadać, a później ci ludzie mają pretensję, że zostało zrobione coś tak, albo inaczej – mówi Cieśliński. - Spółdzielnia to my wszyscy jej mieszkańcy. Razem mamy decydować, a nawet na walne zgromadzenie członków przychodzą nieliczni – dodaje przekonując, że takie zapisy w ankiecie są po to, aby każdy zareagował. - Jeśli ktoś jest przeciwny, ma inne zdanie, to teraz jest ten czas, kiedy może się wypowiedzieć – mówi.

Nowe miejsca parkingowe rejonie bloków przy ul. Śniadeckiego nr 5, 7 i 9 miałyby powstać na miejscu starego boiska. Wiceprezes ŁSM mówi, że z obserwacji pracowników spółdzielni wynika, że ma ono nie być użytkowane przez mieszkańców, a o braku miejsc parkingów w tym rejonie mieszkańcy mówili podczas zebrań w październiku.
Dodajmy, że mieszkańcy tych bloków do jutra - to jest czwartku 3. stycznia 2019 r. - mają czas na wypełnienie i zwrot do spółdzielni ankiety w sprawie powiększenia parkingu.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę