Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 11 grudnia 2023 napisz DONOS@

Taka zima...

6,3°C taką temperaturę powietrza zanotowano wczoraj wieczorem w stacji IMGW w Marianowie k. Piątnicy. Powyżej +6°C przez całe popołudnie, wieczór i większość nocy. I choć mamy zimę, to zarówno temperatura powyżej zera jak i opady deszczu coraz mniej dziwią.

Z historycznych danych wynika, że w Łomży 28 grudnia w ciągu ostatnich 30 lat opady deszczu notowano przez 17 dni. Średnia temperatura powietrza grudniu za ten okres wynosiła w regionie 0°C, co oznacza, że zanotowane wczoraj +6,3°C jest znacznie powyżej „normy”. Okazuje się, że do rekordu ciepła brakuje i to więcej niż trochę. W 2013 roku pod koniec grudnia termometry wskazywał +9°C, a najwyższa temperatura zanotowana w grudniu 2015 roku wynosiła aż +13°C. 
Grudniowe rekordy zimna padały u nas pod koniec XX wieku. 28 grudnia 1995 roku w Łomży było -29°C, a w grudniu 1996 roku zanotowano nawet -36°C.

Dziś rekordów nie będzie. W regionie ma być zachmurzenie duże, okresami opady deszczu, które po południu będą zanikać. Ciepło – o poranku temperatura powietrza wynosiła +5°C i według prognoz na podobnym poziomie na być przez cały dzień. Noc także na plusie.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę