Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 16 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Powrót do przeszłości

Kilka tygodni temu odbyło się w Nowogrodzie wesele kurpiowskie. Imprezę zorganizowano całkiem serio, z oryginalnymi strojami, dawnymi obrzędami i co najważniejsze z całkiem autentyczną Parą Młodych. Moment zaślubin, mimo iż przeprowadzony w wierze i obrządku Kościoła Katolickiego, również nosił znamiona folklorystyczne. Sebastian Nowakowski, który pojął wtedy za żonę Grażynę Przygodę jest warszawiakiem. Z Kurpi pochodzi jego wybranka.

- Pomysł na zorganizowanie takiej właśnie imprezy pojawił się, kiedy pewnego dnia zwiedzaliśmy nowogrodzki skansen – mówi w wywiadzie dla 4lomza.pl Starszy drużba Grzegorz Zawadzki.
Jak wynika z relacji świadków, udzielonych w porze, przy której owe relacje można uznać za wiarygodne, goście weselni bawili się bardzo dobrze, choć dla niektórych z nich było to zaskoczeniem. Wszystkie ceremonie, które odbywały się podczas wesela (oczepiny, przenosiny) były totalnie nowe dla wszystkich gości. Państwo już Nowakowscy, dzięki swemu pomysłowi, przypomnieli to, co gdzieś się utraciło.... Pomysł to jednak nie wszystko. Wydatną pomoc w organizacji całego przedsięwzięcia, wykazali właściciele restauracji Panorama w Nowogrodzie. To tam właśnie odbyło się przyjęcie. - Okazuje się, że przygotowanie takiego wesela nie jest bardziej kosztowne niż tradycyjnej (sic!) imprezy – relacjonuje drużba. Również on pochodzi ze stolicy. - Było to coś tak rzadko spotykanego i oryginalnego, że wydaje mi się, iż długo nie będę bawił się w takiej atmosferze i takim klimacie. - dodaje. Panie Grzegorzu. Jest na to rada ... .
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę