Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 08 czerwca 2023 napisz DONOS@

Odzież ogrzewana – najlepszy sposób na zimę

Zarówno pracownicy budowlani, motocykliści, jak i osoby uprawiające sporty zimowe są narażeni na niską temperaturę i niekorzystne warunki atmosferyczne. W takich sytuacjach, bardzo często okazuje się, że strój oraz odzież wierzchnia są niewystarczające do zapewnienia ciepła. Aby uniknąć negatywnych efektów wyziębienia, warto sprawdzić jak działa podgrzewana odzież. Obecnie możliwe jest skompletowanie praktycznie wszystkich części ogrzewanej garderoby, począwszy od skarpetek, po koszulkę, spodnie, czapkę, szalik i rękawiczki. To ogromne udogodnienie dla osób, które na co dzień spędzają długie godziny na mrozie.

4lomza.pl 1.jpg

W jaki sposób uzyskuje się ciepło?

Odzież ogrzewana elektrycznie posiada element grzewczy, który zasilany jest wodoodporną baterią. Dzięki temu nawet podczas obfitych opadów śniegu nie przerywa swego działania. Grzałka zazwyczaj znajduje się w środkowej części czapki czy spodni, stosunkowo blisko ciała. Wykonana jest z niezwykle odpornego włókna węglowego, które dodatkowo emituje fale podczerwone, mające korzystny wpływ na układ krążenia. Element grzewczy posiada odpowiednio dużą powierzchnię, aby ciepło było rozprowadzane równomiernie po całym ciele.

Dzięki możliwości zmiany trybów pracy, odzież ogrzewana sprawdzi się zarówno w sytuacji, gdy potrzebna jest niewielka ilość ciepła, a także wtedy gdy konieczne jest mocne grzanie. Dodatkowym ułatwieniem jest pilot umożliwiający zmianę trybu, który dodaje się do poszczególnych modeli. Jaki jest czas pracy grzałki? Działając na najniższym trybie, odzież może grzać nasze ciało nawet przez 6 godzin. W przypadku korzystania z trybu średniego odpowiednio 3 godziny, zaś z najmocniejszego – 2 godziny. Po upływie czasu, baterię wystarczy naładować, aby cieszyć się dalszym korzystaniem z ubrań.

4lomza.pl 2.jpg

Ogrzewana odzież motocyklowa – komfort podczas podróży

Okres jesienno-zimowy jest niezwykle trudny i wymagający dla motocyklistów, którzy spędzają długie godziny w trasie. Podróżując z dużą prędkością, odczuwalna temperatura jest znacznie niższa niż w rzeczywistości. Wyziębienie organizmu podczas jazdy grozi nie tylko późniejszymi przewlekłymi problemami zdrowotnymi, ale również osłabieniem koncentracji i szybkością reagowania. W tym przypadku również doskonale sprawdzi się podgrzewana odzież.

Motocykliści mogą skorzystać zwłaszcza ze specjalnych rękawic, które są wyposażone w element grzewczy na każdym palcu oraz baterię z przedłużonym kablem, dzięki czemu z łatwością można przechowywać ją w kieszeni kurtki. Dzięki nim nie trzeba martwić się o marznące dłonie, które powodują duży dyskomfort podczas jazdy. Dobrym rozwiązaniem dla fanów długich podróży motocyklem będą także ogrzewane wkładki do butów. Zestaw wyposażony jest w zdalny pilot, który umożliwia szybką regulację trybu pracy. Dodatkową zaletą wkładek jest ich miękkość i wygoda w trakcie użytkowania. W połączeniu z wysokiej jakości butami wyposażonymi w membranę, odzież ogrzewana sprawdzi się nawet podczas bardzo silnych mrozów.

tekst płatny


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę