Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 10 czerwca 2023 napisz DONOS@

NSZZ -Solidarność- w Łomży

Mija 25 lat od powstania Niezależnych Samorządnych Związków Zawodowych Solidarność. Strajki na Śląsku i Pomorzu, które dały początek organizacji doprowadziły w efekcie do obalenia komuniazmu w kraju i całym bloku Układu Warszawskiego. Zaledwie kilka tygodni po wystosowaniu postulatów, które doprowadziły do powstania „Solidarnośći”, ruch rodził się na ziemi łomżyńskiej. Podobnie jak w przypadku innych regionów kraju również i tu walkę z komunistycznym reżimem rozpoczęli robotnicy - mówi historyk, dr Krzysztof Sychowicz z Instytutu Pamięci Narodowej.

Szczególnie w Łomży, ruch Solidarność znalazł wsparcie w Kościele Katolickim. Duchowni organizowali specjalne Msze Św., na które przychodziły rzeszcze członków organizacji. Uczestniczyli też aktywnie w życiu związku.
Już jutro główne uroczystości upamiętniające powstanie Solidarności odbędą się w Łomży. Program rozpoczyna się od spotkania na Skate parku na osiedlu Perspektywa SM. Natomiast w niedzielę w kościele pw. Krzyża Św., odbędzie się uroczysta Msza Św., w intencji narodu.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę