Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 25 września 2023 napisz DONOS@

„Sąsiedzi” dostali wsparcie

Główne zdjęcie
Dworek Lutosławskich w Drozdowie

Na wczorajszym posiedzeniu Zarząd Województwa przyznał dofinansowanie na remont Muzeum Przyrody w Drozdowie i aktywizację zawodową mieszkańców gmin Łomża, Piątnica, Śniadowo, Miastkowo i Wizna – przekazała Emilia Malinowska z Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku. W sumie dotacje wynoszą około 600 tysięcy złotych, a oba projekty będą realizowane na terenie Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenie „Sąsiedzi” i zostały wybrane w konkursach dla lokalnych społeczności.

Jak przekazuje Emilia Malinowska Muzeum Przyrody w Drozdowie, a dokładnie południowa fasada budynku, w którym mieści się placówka, przejdzie remont. Na ten cel Zarząd Województwa przyznał 177,4 tys. zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego (wartość projektu to 272,7 tys. zł). 
Z kolei „Logos” Centrum Edukacyjne, wspólnie z partnerami – gminą Piątnica i Placówką Kształcenia Ustawicznego „Logos”, pomogą mieszkańcom gmin Łomża, Piątnica, Śniadowo, Miastkowo i Wizna w powrocie na rynek pracy. Projekt „Lepsze perspektywy” obejmie 22 osoby, nieaktywne zawodowo, w tym m.in. o niskich kwalifikacjach czy po 50. roku życia. Uczestnicy projektu będą mogli skorzystać np. ze wsparcia psychologicznego, doradztwa zawodowego, szkoleń i kursów zawodowych (opiekun medyczny, elektryk, spawacz, usługi krawieckie). Dofinansowanie z RPOWP wyniesie ponad 400 tys. zł.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę