Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 01 czerwca 2023 napisz DONOS@

Prezenty z serca

Dobiega końca rok 2018, a wraz z nim kończymy 11. rok prowadzenia przy parafii pw. Krzyża Świętego w Łomży cyklicznej akcji „Oddaj krew... z Chrystusem”. - W roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości zamierzaliśmy przyjąć 100 litrów krwi, ale po październikowej edycji było już 95,5 l – przypomina Tadeusz Babiel. - Podjęliśmy więc próbę zgromadzenia 123. litrów krwi jako podziękowanie minionym pokoleniom rodaków za 123 lata pielęgnowania polskości pod zaborami Choć nie udało się – pozyskaliśmy prawie 115 l, a ogółem, przez 11 lat, ponad 1 290 litrów - to i tak mamy świadomość, że każda jednostka „płynu życia” składa się na Bożonarodzeniowy prezent dla kogoś, czyje życie lub zdrowie jest zagrożone – podkreśla.

W grudniowej edycji akcji „Oddaj krew... z Chrystusem” zgłosiło się 51 osób pragnących oddać krew. Badania kwalifikacyjne pozwoliły przyjąć ten bezcenny lek od 49. dawców. Dzięki temu bank krwi wzbogacił się o ponad 20 litrów życiodajnego płynu.
- Dziękując wszystkim tegorocznym uczestnikom akcji „Oddaj krew... z Chrystusem” oraz wszystkim, którzy wspierali nas pracą, modlitwą czy cierpieniem — na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia składamy serdeczne życzenia: niech udziałem nas wszystkich stanie się radość, a serca niech rozkołysze wzajemna miłość. Niech nadchodzący Nowy Rok 2019 przyniesie dni pogody, zdrowia i pokoju.
W roku 2019 zaplanowaliśmy kolejne edycje parafialnej akcji w następujących terminach: 10 lutego, 7 kwietnia, 9 czerwca, 25 sierpnia, 20 października i 15 grudnia. Już dziś zapraszamy do udziału.

Tadeusz Babiel

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę