Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 27 stycznia 2023 napisz DONOS@

Telewizor 4K – jakość, w którą warto zainwestować? Jaki telewizor 4K wybrać?

Kupujesz nowy telewizor? W takim razie przeglądając oferty na pewno natknąłeś się na technologię 4K. Nikogo nie dziwi już chęć korzystania ze świetnej technologii nie tylko w kinie, ale i w domu. Na czym polega standard 4K i czy warto kupić telewizor, który go wykorzystuje?

HD a 4K, gdzie widać różnicę?

Już od niemal 15 lat obcujemy z technologią HD. High Definition, czyli obraz w wysokiej rozdzielczości, zaczął przyciągać klientów do sklepów z elektroniką. Telewizory wykorzystujące tę technologię były jak magnes, każdy chciał mieć na co dzień jakość, z którą wcześniej mógł spotkać się tylko na dużym ekranie. Od połowy dekady HD jest wypierane przez 4K, a to z kolei staje się coraz tańsze i bardziej przystępne.

Z czym jeść 4K?

Założeniem technologii 4K jest otrzymanie bardziej realnego efektu niż w przypadku poprzednich technologii. Punkty na ekranach tego typu są niewielkie, dlatego widz może znajdować się blisko telewizora i wciąż nie być wstanie dostrzec pikseli. Dzięki temu można uzyskać już efekt sali kinowej w domu – ekran może wypełniać niemal całe pole widzenie odbiorcy. Idealny obraz i natężenie szczegółów najlepiej zauważymy wtedy, gdy zajmiemy miejsce w odległości od 1,5 do 3 metrów przed telewizorem. Nie wiesz, jaki model wybrać? Sprawdź ofertę telewizorów na Neo24.

Plan na wybór telewizora 4K

Technologia 4K na dobre zagościła już w ofertach producentów telewizorów. Jak połapać się w tej mnogości propozycji i wybrać dobry sprzęt o zadowalającej jakości? Jaki będzie dobry telewizor 4K?

  1. Duży. Można dyskutować o rozmiarze telewizora w odniesieniu do metrażu pomieszczenia, w którym się znajdzie, ale faktem jest, że duży sprzęt wykorzystujący technologię 4K odnajdzie się nawet w niewielkiej przestrzeni. To dzięki dużej szczegółowości obrazu, którą widać nawet, siedząc bardzo blisko ekranu.

  2. Z szeroką paletą kolorów. Na to również warto zwrócić uwagę przed podjęciem decyzji. Liczba barw wpływa na nasz odbiór filmów, seriali czy nawet zdjęć, które będziemy podziwiać na ekranie.

  3. Wsparcie łączności Wi-Fi. Obecnie to standard, który jednak warto zweryfikować. Treści w technologii 4K oferuje m.in. Netflix i Amazon, ale aby móc z nich korzystać konieczna jest subskrypcja premium (w przypadku Netflixa) i telewizor w standardzie 4K z aplikacją Prime Instant Video.

Polecane telewizory w technologii 4K znajdziesz na Neo24.pl.

Telewizor 4K – nasze propozycje

Pora na kilka modeli, które naszym zdaniem są odpowiednimi kandydatami na Twój nowy telewizor 4K.

Samsung UE43NU7122

4K w niewielkiej cenie. Telewizor w najwyższej klasie energetycznej z technologią Smart TV. Przekątna 43” to wybór do średnich pomieszczeń. Po włączeniu ekran zachwyca świetnie oddanymi, realistycznymi barwami i możliwością dostrzeżenia najdrobniejszych detali. Ważny jest też design – prosty i nienarzucający się. Sprzęt wpasuje się w większość rodzajów wnętrz. Będzie współgrał z minimalistycznym designem, ale też klasycznym, tradycyjnym wystrojem.

Samsung UE55NU7452

55-calowy brat wyżej opisywanego Samsunga. Mimo dużej przekątnej telewizor jest smukły dzięki wąskim ramkom okalającym ekran. Jakość 4K można zauważyć od razu, a różnica w porównaniu do starszych technologii jest kolosalna i widoczna nawet dla laika. Cieszy też SmartThings, czyli aplikacja łącząca między sobą urządzenia. Dzięki temu na ekranie telewizora zobaczysz powiadomienie o skończonym praniu czy problemie z piekarnikiem. Obsłużysz też telewizor z poziomu telefonu – bez pilota.

Inne odsłony telewizorów 4K od Samsunga znajdziesz tutaj: https://www.neo24.pl/telewizory.html?producent=samsung. Nasi specjaliści pomogą Ci dobrać model, z którego najlepiej skorzystasz.

tekst płatny


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę