Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 30 września 2023 napisz DONOS@

Pierwszy po marszałku

Marek Olbryś został „pierwszym” wicemarszałkiem województwa podlaskiego. Marszałek Artur Kosicki podpisał zarządzie, w sprawie upoważnienie Olbrysia do zastępowania go w czasie nieobecności. Dokument opublikowano w sobotę.

Choć wygrane przez PiS w województwie podlaskim wybory samorządowe odbyły się w październiku, działacze partyjni władzę przejęli dopiero w ubiegłym tygodniu. We wtorek wieczorem Sejmik dobrał cztery osoby do zarządu województwa, a w piątek marszałek Artur Kosicki rozdzielił zadania. 
W nowym zarządzie województwa wicemarszałkiem został Marek Olbryś z Łomży. W piątek informowaliśmy, że pod jego bezpośrednim nadzorem znalazły się: Departament Ochrony Środowiska oraz Departament Infrastruktury i Transportu Urzędu Marszałkowskiego, a teraz okazuje się, że także Biuro Sejmiku Województwa Podlaskiego.
Wicemarszałek Olbryś nadzoruje także kilka kluczowych jednostek podległych samorządowi województwa. To przede wszystkim Podlaski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Białymstoku, który odpowiada za utrzymanie i modernizację dróg wojewódzkich m.in. 645 Łomża – Nowogród – Łyse, 677 Łomża – Ostrów Mazowiecka, 679 Łomża – Mężenin czy 668 Piątnica – Jedwabne - Przytuły.  
Pod nadzorem Olbrysia są także Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego w Łomży, w Białymstoku i Suwałkach, oraz Łomżyński Park Krajobrazowy Doliny Narwi w Drozdowie, Park Krajobrazowy Puszczy Knyszyńskiej im. Profesora Witolda Sławińskiego w Supraślu i Suwalski Park Krajobrazowy w Malesowiźnie. 

Co ważne wicemarszałek Marek Olbryś został wskazy przez marszałka Artura Kosickiego „pierwszym” zastępcą. Stosowny dokument Urząd Marszałkowski opublikował w sobotę. To zarządzenie marszałka „w sprawie udzielenia upoważnienia Panu Markowi Olbrysiowi - Wicemarszałkowi Województwa Podlaskiego do zastępowania, na czas nieobecności, Marszałka Województwa Podlaskiego.” Jak czytamy w dokumencie „upoważnienie niniejsze obejmuje wszystkie uprawnienia Marszałka Województwa Podlaskiego” za wyjątkiem wydawania „zarządzeń Marszałka Województwa Podlaskiego”, oraz nawiązywania i rozwiązywania stosunku pracy oraz zmiany warunków pracy i płacy pracowników Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego w Białymstoku oraz dyrektorów wojewódzkich jednostek organizacyjnych.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę