Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 24 września 2023 napisz DONOS@

Wielopokoleniowy chór śpiewa gospel

Specjalny koncert zakończył ostatnią odsłonę cyklu warsztatów „Scena z Mistrzem”. W MDK-DŚT zaśpiewało blisko 30. wokalistów, od kilkuletnich dzieci do osób dorosłych. Były kolędy, piosenki świąteczne, filmowe i chóralne pieśni gospel, bo to one były podstawą dwudniowych zajęć z Agnieszką Gorączkowską, wokalistką znaną z chóru Trzecia Godzina Dnia i zespołu Mietka Szcześniaka. – Warsztaty były intensywne, ale bardzo przyjemne – mówi Agnieszka Gorączkowska. – Była świetna atmosfera, więc pracowaliśmy, śpiewaliśmy i śmialiśmy się. Te dwa dni pracy uwieńczyliśmy wspólnym koncertem i jestem zachwycona tym co usłyszałam!

Dzięki „Scenie z Mistrzem” młodzi wokaliści mogli poznawać najróżniejsze nurty muzyki czy piosenki aktorskiej, pracując od wiosny aż z ośmiorgiem utytułowanych wokalistów/pedagogów tej klasy co Grażyna Łobaszewska, Katarzyna Groniec, Mietek Szcześniak czy Jakub Wocial. 
– Myślę, że taki kontakt z artystą, który przebywa u nas dwa dni, śpiewa i ćwiczy z uczestnikami, nuci sobie pod nosem różne linie melodyczne, analizując i przygotowując piosenkę, to coś ogromnie wartościowego – mówi Magda Sinoff z MDK-DŚT. – Widzimy przecież artystę przy codziennej pracy, słyszymy go na żywo, nie  na scenie, z płyty czy podczas występu w telewizji. 
Wśród najrozmaitszych gatunków nie mogło też zabraknąć sakralnych pieśni gospel, stąd wizyta w MDK Agnieszki Gorączkowskiej, która w sobotę i w niedzielę poprowadziła zajęcia wokalne z liczną grupą uczestników. Byli wśród ich zarówno soliści, jak i liczący ponad 20 osób chór, chociaż jak podkreśla Agnieszka Gorączkowska, śpiewając jeszcze w TGD miewała warsztaty ze znacznie liczniejszymi grupami. Efekty swej pracy warszatowicze zaprezentowali podczas wieczornego koncertu. Prym wśród nich wiodły podopieczne Magdy Sinoff ze Studia Wokalnego eMDeK: Maja i Julia Karwowskie zaśpiewały więc „Kolędę Łomżyńską A.D. 2016”, Katarzyna Głębocka i Julia Karwowska wykonały filmowy song „Pierwszy raz jak sięga pamięć”, a do tego często śpiewały też partie solowe w utworach chóralnych, dzieląc je z Magdaleną Głębocką oraz Martą Wałkuską, Olgą Szymańską i Mariuszem Krykowskim. Chór wypadł naprawdę imponująco, zważywszy na fakt, że tworzą go w większości amatorzy i to w różnym wieku, co w żadnym razie nie ułatwia współpracy i należytego zgrania głosów. Gospelowe „Cry” z repertuaru Michaela Jacksona, „Czas miłości”, czyli polska wersja „Seasons Of Love” z musicalu „Rent”, świąteczna „Jak w Betlejem”, uduchowione „Błogosław duszo moja Pana” Trzeciej Godziny Dnia czy „Na drodze tej” z filmu „Vaiana: skarb oceanu” zabrzmiały więc doskonale, co doceniła nieliczna, ale znająca się na rzeczy publiczność.
– Pozmienialiśmy i wręcz przearanżowaliśmy pewne utwory, bo skoro doszło dużo głosów męskich, to postanowiliśmy to wykorzystać i pewne rzeczy inaczej podzielić – mówi Magda Sinoff. – eMDeK często śpiewa w chórze, ale żeńskimi głosami, więc było to dla nas wyzwanie, ale jestem zadowolona, bo wiem ile uczestnicy warsztatów włożyli w to pracy. 
Zaśpiewała też rzecz jasna Agnieszka Gorączkowska, nie tylko wspierając chór w „Cry”, ale również solo, z akompaniamentem męża Rafała: „Angel” z repertuaru Sarah McLachlan oraz utwory TGD „Ukojenie” i „Oczekuję ciebie panie” w których wspierał ją chórek Magda Sinoff,  Maja Karwowska i Magda Głębocka. 
– Jestem bardzo  dumna z warsztatowiczów, bo zrobili kawał dobrej roboty – ocenia Agnieszka Gorączkowska. – Przedział wiekowy był spory, więc okiełznać maluchy, średniaki i dużaki to też nie lada wyczyn, ale tutaj też wielkie ukłony dla Magdy Sinoff, która jest tutaj w Łomży na miejscu i robi niesamowitą robotę!
– Bardzo byśmy chcieli, żeby ten nasz projekt „Scena z Mistrzem” był kontynuowany, ale wiele zależy tu od ministerstwa – dodaje Magda Sinoff. – Będziemy się o to starać, bo pomysł jest dobry, ale na pewno będziemy go modyfikować, żeby był jeszcze ciekawszy. 

Wojciech Chamryk
Zdjęcia: Elżbieta Piasecka-Chamryk

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę