Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 26 września 2023 napisz DONOS@

Wicemarszałek Olbryś od infrastruktury

Główne zdjęcie
Marszałek Artur Kosicki i wicemarszałek Marek Olbryś (fot. UMWP Białystok)

Marek Olbryś z Łomży jest wicemarszałkiem województwa podlaskiego pod którego nadzorem znalazły się zadania z zakresu infrastruktury i ochrony środowiska. To według powszechnych ocen „najbardziej intratna”, po marszałku, posada w zarządzie.

Marek Olbryś (60 lat) od ponad 30 lat związany był z Miejskim Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Łomży, w którym w ostatnich latach był najpierw zastępca dyrektora, a od 2015 roku dyrektorem.

Marek Olbryś, członek PiS, od 2006 roku nieprzerwanie jest też radnym województwa. W maju 2007 roku po raz pierwszy został wybrany na wicemarszałka. Był odpowiedzialny m.in. za służbę zdrowia i funkcję tę pełnił do stycznia 2008 roku, gdy w wyniku przyspieszonych wyborów samorządowych władzę w regionie na 11 lat przejęli działacze z koalicji PO – PSL.

Teraz, po wybranych wyborach samorządowych na szczeblu wojewódzkim przez PiS, które do 30-osobowego sejmiku wprowadziło 16 radnych, Marek Olbryś ponownie został wicemarszałkiem w pięcioosobowym zarządzie województwa. Dziś nowy marszałek województwa Kosicki Artur podpisał pierwsze rozporządzenie, w którym każdemu z przedstawicieli zarządu przyznał tzw. kompetencje czyli nadzór nad poszczególnymi departamentami i jednostkami UMWP. Markowi Olbrysiowi w udziale przypadły zadania z zakresu m.in. ochrony środowiska, oraz departamentu infrastruktury i transportu wraz ze wszystkimi podległymi im jednostskami w tym WORD-ami.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę