Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@

„Stylista” ubrał Stacha Konwę

Koszulkę z napisem „Konstytucja” ma na sobie Stach Konwa. Legendarny przywódca Kurpiów w czasie walk z wojskami sasko-rosyjskimi w latach 1733–1735 stoi na pomniku u zbiegu ulic Nowogrodzkiej i Wojska Polskiego w Łomży. Konwa ma wyciągniętą do przodu rękę z zaciśniętą pięścią, a teraz jest w koszulce z napisem KONSTYTUCJA.

To drugi z łomżyńskich pomników na którym zawisła taka koszulka. Tuż przed październikowymi wyborami samorządowymi w taka koszulkę ktoś przyodział siedzącą na ławeczce na rogu ul. Farnej i Starego Rynku Hankę Bielicką. Ubranie Hanki Bielickiej zostało potraktowane za wykroczenie i policjanci szybko ruszyli na poszukiwania „stylisty”. Okazuje się, że październikowa szarówka skutecznie go skryła i policjantom nie udało się ustalić jego personaliów.

Koszulki z napisem „Konstytucja” w ostatnich miesiącach zakładano na wiele pomników w Polsce. Za zwyczaj robili to działacze KOD-u w ramach politycznych happeningów mających zwrócić uwagę na łamanie zapisów polskiej Konstytucji przez rządzących. Koszulkę z napisem „Konstytucja” miał na sobie m.in. Zygmunt III Waza stojący na Kolumnie Zygmunta na Placu Zamkowym w Warszawie, Gdański Neptun a nawet Miś Uszatek w Łodzi.


230804070022.gif
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę