Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 09 czerwca 2023 napisz DONOS@

Dziwny „weterynarz”...

Coraz więcej informacji ujawnia prokuratura o zabiciu z zimną krwią przez lekarza weterynarii i myśliwego suki i jej szczeniaków. Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu we wsi Pieńki Borowe koło Dobrzyjałowa. Według ustaleń śledczych weterynarz „działając ze szczególnym okrucieństwem”, pozbawił życia trzy nowonarodzone szczenięta i nakłonił myśliwego do zastrzelenia suki.

O zdarzeniu informujemy od poniedziałku. Wówczas śledztwo w tej sprawie wszczęła Prokuratura Rejonowa w Łomży. Teraz Prokuratura Okręgowa w Łomży opublikowała komunikat, w którym poinformowała m.in. że do zdarzenia doszło 4 grudnia, czyli w poprzedni wtorek, w miejscowości Pieńki Borowe na terenie gminy Jedwabne. Pierwszym podejrzanym w sprawie jest weterynarz Andrzej R. Śledczy przedstawili mu zarzut, że będąc lekarzem weterynarii, działając ze szczególnym okrucieństwem, pozbawił życia trzy nowonarodzone szczenięta, tj. o czyn z art. 35 ust. 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o ochronie zwierząt. 
Weterynarz usłyszał także drugi zarzut nakłaniania Wojciecha R. do pozbawienia życia psa poprzez oddanie strzału z broni myśliwskiej.
Wojciechowi R. jest drugim z podejrzanych w tej sprawie. Prokuratura przedstawiła mu zarzut pozbawienia życia psa poprzez oddanie strzału z broni myśliwskiej, tj. przestępstwa z art. 35 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o ochronie zwierząt.
Przypomnijmy, że w ramach środków zapobiegawczych prokurator zawiesił Andrzejowi R. prawo wykonywania zawodu lekarza weterynarii.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę