Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

Będą unijne szkolenia z Internetu

Około 130 osób ma być przeszkolonych z... Internetu. Gmina Łomża rozpoczęła nabór chętnych na darmowe szkolenia, które mają zwiększyć grupę „świadomych i kompetentnych użytkowników Internetu i e-usług”. Wójt Piotr Kłys mówi, że jest w gminie zapotrzebowanie na tego typu szkolenia np. wśród osób starszych. - Będziemy uczyć jak korzystać z e-usług, a nie jak klikać – mówi. 12-godzinne przeszkolenie jednego uczestnika w ramach unijnego projektu ma kosztować ok. 560 zł.

Szkolenia będą prowadzone w ramach projektu „J@ W INTERNECIE”, który współfinansowany jest w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i budżetu państwa.  Realizuje go Fundacja Legalna Kultura, która twierdzi, że „promuje korzystanie z legalnych źródeł kultury oraz buduje wspólnotę odbiorców i twórców w cyfrowej rzeczywistości”. Projekt zakłada cykl bezpłatnych szkoleń dla mieszkańców z terenu województwa podlaskiego, w tym także mieszkańców gminy Łomża i okolicy.  Warunkiem jest ukończenie 25 roku życia, a  pierwszeństwo w zakwalifikowaniu się na szkolenia będą miały osoby niepełnosprawne, bezrobotne oraz z niskim poziomem kompetencji cyfrowych. Do wyboru jest pięć szkoleń: mój biznes w sieci, moje finanse i transakcje w sieci, działam w sieciach społecznościowych, rolnik w sieci oraz kultura w sieci. W przypadku gminy Łomża najwięcej szkoleń ma być dla rolników. Wójt mówi, że w ich trakcie uczestnicy zapoznają się z najpopularniejszymi portalami rolniczymi, czy forami wymiany informacji rolniczych, ale nauczą się także jak korzystać z podstawowych usług e-administracji z wykorzystaniem konta w ePUAP i profilu zaufanego, Geoportalu czy rozliczeń podatkowych online, usług online dla ubezpieczonych w KRUS.
Rekrutacja uczestników szkoleń potrwa do końca stycznia 2019 roku. Władze gminy, gdzie prowadzona jest rekrutacja, podają, że miejsca i godziny szkoleń zostaną dostosowane w sposób jak najbardziej dogodny dla uczestników.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę