Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

Ksiądz, na którym ciążą zarzuty pedofilii, otrzymał zakaz pełnienia wszystkich funkcji kapłańskich

- Biskupowi Łomżyńskiemu zależy na tym, aby sprawa została we właściwy sposób wyjaśniona i osądzona – napisał ks. Jan Krupka rzecznik prasowy Kurii Diecezjalnej w Łomży w oświadczeniu w sprawie byłego proboszcza w Grądach Woniecko ks. Adama S., który ma postawione zarzyty pedofilii. W poniedziałek dziennikarzy Tomasz Sekielski opublikował nagranie na którym widać, że kapłan w ośrodku w Czerwonym Borze udziela posługi. We wtorkowy wieczór Łomżyńska Kuria Diecezjalna opublikowała specjalne oświadczenie w tej sprawie. Podano w nim, że „w aktualnej sytuacji ks. Adam S. otrzymał zakaz pełnienia wszystkich funkcji kapłańskich oraz zakaz noszenia stroju duchownego”.

Oto oświadczenie Łomżyńskiej Kurii Diecezjalnej 
W odniesieniu do informacji na temat ks. Adama S., kapłana diecezji łomżyńskiej, które pojawiły się w ostatnich dniach w mediach, Kuria Diecezjalna w Łomży pragnie poinformować:

1. Od chwili zgłoszenia sprawy dotyczącej ks. Adama S. realizowane są procedury przewidziane we właściwych dokumentach Kościoła. Także wymiar sprawiedliwości (prokuratura) prowadzi czynności – o czym wiadomo z powszechnie dostępnych informacji. Nie ma więc mowy o tym, że ktoś miałby coś „ukrywać”.

2. Biskup Łomżyński natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia dotyczącego ks. Adama S. podjął decyzje dotyczące ograniczenia jego posługi kapłańskiej. Odwołany został z funkcji proboszcza i nie został mu powierzony żaden inny urząd czy funkcja o charakterze duszpasterskim. Zostało mu wskazane miejsce pobytu w ośrodku w Czerwonym Borze, gdzie ze wszystkich funkcji kapłańskich mógł jedynie prywatnie odprawiać Mszę św. w kaplicy znajdującej się na terenie tego ośrodka.

3. Jednak w aktualnej sytuacji ks. Adam S. otrzymał zakaz pełnienia wszystkich funkcji kapłańskich oraz zakaz noszenia stroju duchownego, pozostając w ośrodku w Czerwonym Borze.

4. Biskupowi Łomżyńskiemu zależy na tym, aby sprawa została we właściwy sposób wyjaśniona i osądzona.

Łomża, 11 grudnia 2018 r.
Ks. Jan Krupka
Rzecznik Prasowy Kurii

zobacz: Ksiądz pedofil usłyszał zarzuty

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę