Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 04 czerwca 2023 napisz DONOS@

Weterynarz i myśliwy podejrzanymi w sprawie „uśmiercania zwierząt”

Główne zdjęcie
Zdjęcie ilustracyjne

Sąd Rejonowy w Łomży nie zgodził się na wnioskowany przez prokuraturę areszt tymczasowy dla jednego z mężczyzn, który jest podejrzanym w sprawie uśmiercania zwierząt. To weterynarz, który wraz z kolegą myśliwym, mieli – według relacji bestialsko - zabić sukę i jej szczeniaki. Prokurator postawił zarzut działania ze szczególnym okrucieństwem i zakazał wykonywania zawodu.

O sprawie informowaliśmy w poniedziałek. Wówczas Prokuratura Rejonowa w Łomży wszczęła śledztwo w sprawie makabrycznego zdarzenia, do którego doszło pod koniec ubiegłego tygodnia w jednej z wiosek z okolic Jedwabnego. Zastrzelono sukę i zabito z premedytacją jej młode. Policjanci szybko zatrzymali osoby podejrzewane. Teraz  szefowa Prokuratory Rejonowej w Łomży Karolina Szulkowska podaje, że jeden z nich jest weterynarzem, a drugi myśliwym. To mieszkańcy gminy Jedwabne i gminy Łomża. Obaj usłyszeli zarzutu z artykułu 35. ustawy o ochronie zwierząt. Jego zapisy dotyczą odpowiedzialności karnej za zabijanie albo znęcanie się nad zwierzęciem. Weterynarzowi przedstawiono także zarzut działa ze szczególnym okrucieństwem. To w stosunku do niego prokuratura składała w Sądzie Rejonowym w Łomży wniosek o tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy. 
- Sąd tego wniosku nie uwzględnił – informuje prokurator Szulkowska. - W związku z tym wobec mężczyzny zastosowano środki zapobiegawcze o charakterze wolnościowym poręczenie majątkowe i zakaz wykonywania zawodu. 
Także wobec drugiego z podejrzanych zastosowano środek zapobiegawczy o charakterze wolnościowym - poręczenie majątkowe. 
Prokurator Karolina Szulkowska podaje, że obaj mężczyźni złożyli wyjaśnienia. 

Za zabicie zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem sprawcom grozi kara od 3 miesięcy do lat 5 więzienia.

zobacz: Z zimną krwią zabili sukę i szczeniaki


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę