Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 06 czerwca 2023 napisz DONOS@

Litr krwi za każdy rok pod zaborami

Nadchodzące Boże Narodzenie powoduje, że rzadziej mówimy już o obchodzonej w tym roku setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W parafii Krzyża Świętego w Łomży, w ramach cyklicznie prowadzonej akcji „Oddaj krew... z Chrystusem” na 16 grudnia br. zaplanowano jeszcze jeden akcent obchodów tej jakże ważnej rocznicy.

Pierwotnie planowaliśmy zgromadzenie w bieżącym roku 100 litrów krwi. Po ostatniej, październikowej edycji akcji „Oddaj krew... z Chrystusem” uzbierało się 94.550 ml. Do okrągłych stu litrów brakuje już tylko 5.450 ml. Można więc z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością twierdzić, że 100 litrów krwi na pewno uda sie pozyskać. Zrodził się więc pomysł, by „podnieść poprzeczkę”.
Polska odzyskała niepodległość po 123. długich latach cierpień wielu pokoleń Polaków. W każdym z tych 123. lat Polacy własną krwią świadczyli o przywiązaniu do ojczystej wiary, tradycji i wolności. Może więc, dziękując za te 123 lata pielęgnowania polskości mimo szykan zaborców, uda się w roku stulecia odzyskania niepodległości zgromadzić w ramach akcji „Oddaj krew... z Chrystusem” 123 litry krwi, czyli po jednym litrze za każdy rok uciemiężenia naszych przodków?
Przez minione 11 lat trwania parafialnej akcji krwiodawczej ludzie dobrej woli i wielkich serc wielokrotnie udowadniali, że można na nich liczyć. Wierzę, że tak będzie także teraz.
By rok 2018 zamknąć stu dwudziestoma trzema litrami krwi pozyskanymi w akcji „Oddaj krew... z Chrystusem” trzeba, by w najbliższej – ostatniej w tym roku edycji krew oddały co najmniej 64 osoby.
Zapraszamy więc w najbliższą niedzielę, 16 grudnia, w godzinach od 8.30 do 13.30 do Centrum Katolickiego im. Papieża Jana Pawła II, by darem krwi wyrazić wdzięczność naszym rodakom, którzy przez 123 lata nie szczędzili krwi i życia byśmy dziś mogli żyć w wolnej i suwerennej Polsce.

Tadeusz Babiel
Fot. Jarosław Kucisz


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę