Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 06 maja 2021 napisz DONOS@
wiadomość : www.radio.bialystok.pl

Niezbyt dobrą opinię wystawili swoim szkołom tegoroczni absolwenci podlaskich zawodówek

Co trzeci fachowiec przygotowywany do zawodu w szkołach województwa podlaskiego nie zdał tegorocznego egzaminu zawodowego. Z ponad 900 uczniów, którzy przystąpili do obu części: teoretycznej i praktycznej, z zadowalającym wynikiem przebrnęło przez nie zaledwie 611. Dodatkowo część z uczniów kończących w tym roku naukę w tego typu szkołach w ogóle zrezygnowała z przystąpienia do egzaminów potwierdzjących ich kwalifikacje.

Przyrzyszli fachowcy mocniej czują się też chyba w teorii, niż w konkretnym działaniu - z próby napisania egzaminu zrezygnowało osiem procent kończących naukę, części praktycznej nie odważył się zdawać już co piąty tegoroczny absolwent. "Są zawody, w których obie części egzaminu zdali wszyscy przystępujący do nich, ale są i takie, w których nie udało się przez nie przebrnąć ponad połowie" - poinformował kierownik działu egzaminów zawodowych w Okręgowej komisji Egzaminacyjnej w Łomży, Andrzej Kuczyński. Na uzupełnienie nie zdanych egzaminów absolwenci szkół zawodowych mają trzy lata - mogą do nich przystępować w obu sesjach: zimowej i letniej.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę