Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

Z zimną krwią zabili sukę i szczeniaki

Prokuratura Rejonowa w Łomży wszczęła w poniedziałek śledztwo w sprawie makabrycznego zdarzenia z okolic Jedwabnego. W jednej z pobliskich wiosek miało dojść do zabicia z premedytacją suki i jej młodych. Szefowa prokuratory Karolina Szulkowska podaje, że w związku z tą sprawą są dwie osoby podejrzane.

Makabryczne zdarzenie miało rozgrywać się pod koniec ubiegłego tygodnia. Prokurator Karolina Szulkowska podnosząc argument dobra wszczętego śledztwa nie ujawnia szczegółów zdarzenia. 
- Sprawa dotyczy uśmiercania zwierząt. Jedno, że zwierząt to zastrzelony pies – potwierdza nasze informacje w tej sprawie. 
Szefowa Prokuratury Rejonowej w Łomży, która wszczęła w poniedziałek śledztwo w tej sprawie, mówi, że jest ono prowadzone w kierunku artykułu 35 ustawy o ochronie zwierząt. 
Jego zapisy dotyczą odpowiedzialności karnej za zabijanie albo znęcanie się nad zwierzęciem. Jeżeli sprawca czynu działa ze szczególnym okrucieństwem – a tak miało być w tej sprawie - podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
Wiadomo, że związku z tą sprawą zatrzymano podejrzanych. Według nieoficjalnych informacji mają to być osoby, które „zajmują się opieką” nad zwierzętami. Prokurator Szulkowska poinformowała jedynie, że w związku z tą sprawą są dwie osoby podejrzane, i że śledczy prowadzą z nimi czynności.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę