Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Związkowcy z oświatowej Solidarności chcą podwyżek dla nauczycieli

Chcą 15-procentowej podwyżki w przyszłym roku i odwołania minister edukacji. Związkowcy z oświatowej Solidarności wystosowali votum nieufności wobec Anny Zalewskiej. Decyzję podjęła Krajowa Sekcja Oświaty i Wychowania, ale popierają ją też podlascy działacze.

 

- Jednym z powodów jest brak wzrostu wynagrodzeń - mówi sekretarz podlaskich struktur Agnieszka Zielenkiewicz.

- Nauczyciel dyplomowany, magister z przygotowaniem pedagogicznym zarabia brutto 3317 zł. Nauczyciel stażysta, młody człowiek u progu kariery zawodowej 2417 zł. Taka jest prawda o zarobkach nauczycieli. Dlatego żądamy podwyżki płac o 15 procent w 2019 roku - dodaje Agnieszka Zielenkiewicz.

Związkowcy uważają też, że nowe przepisy dotyczące oceny pracy są niekorzystne dla nauczycieli. Narzekają na wydłużenie ścieżki awansu zawodowego i na to - jak mówi przewodniczący wysokomazowieckiego okręgu Przemysław Uszyński, wciąż nauczyciele za niektóre godziny nie dostają pieniędzy.

- Cały czas zmuszani są nauczyciele do pracy za darmo. Teraz dyrektorzy wymyślili podpisywanie umów wolontariatu na pracę z dziećmi. To jest sytuacja niedopuszczalna, żeby pracownicy pracowali za darmo, bez wynagrodzenia - mówi Przemysław Uszyński.

Związkowcy uważają też, że minister edukacji prowadzi z nimi jedynie pozorowany dialog.

 

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę