Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 24 września 2023 napisz DONOS@

Synoptyk ostrzega przed poranną gołoledzią

W piątek nad ranem drogi w rejonie Łomży mogą być bardzo śliskie. Magdalena Pękala, dyżurny synoptyk białostockiego zespołu IMGW-PIB wydała ostrzeżenie przed opadami marznącymi, które mogą występować na obszarze Łomży i powiatów łomżyńskiego, kolneńskiego, grajewskiego i zambrowskiego.

Magdalena Pękala prognozuje wystąpienie, w piątek godzinach 4.00 – 10.00, miejscami słabych opadów marznącego deszczu lub mżawki powodujących gołoledź. Prawdopodobieństwo wystąpienia gołoledzi określiła na 80%, a zjawisku nadała pierwszy w trzystopniowej skali stopień zagrożenia.

Zmiana pogody
W nocy synoptycy dla regionu zapowiadają zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami. Po północy od zachodu mają przemieszczać się opady śniegu oraz deszczu ze śniegiem. To właśnie wtedy przejściowo są możliwe opady marznące deszczu lub mżawki, powodujące gołoledź, bo temperatura powietrza spadnie poniżej zera – nawet do -3°C. 
W piątek zachmurzenie duże, opady śniegu, deszczu ze śniegiem, stopniowo przechodzące w opady deszczu, które początkowo mogą marznąć powodując gołoledź. Temperatura maksymalna do  +4°C.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę